מדינת מיסיסיפי שבארצות הברית אישרה הלילה (שני) את הוצאת סמל הקונפדרציה מדגל המדינה, בעקבות מחאת Black Lives Matter. שני בתי הקונגרס, שבשליטת הרפובליקנים, הצביעו בעד השינוי. ההחלטה התקבלה ברוב של 91 מול 23 בבית הנבחרים ואז ברוב של 37 מול 14 בסנאט. לפני ההצבעה הודיע המושל הרפובליקני טייט ריבס, כי יחתום על החוק אם יקבל את אישור המחקקים ולא יטיל עליו וטו. את דגל המדינה החדש אמורה לעצב ועדה שהוקמה לנושא, והוא יעלה לאישור בתי המחקקים בנובמבר השנה.

"הוויכוח על דגל מ-1894 הפך למפלג כמו הדגל עצמו, והגיע הזמן לסיים אותו", צייץ המושל. "אסור לנו לחיות באשליה כי הצבעה תסיים את מה שאנחנו חייבים לעשות – לאחד את המדינה".

מיסיסיפי היא המדינה האחרונה בארצות הברית המציגה בדגלה את הסמל של 'הקונפדרציה' – מדינות הדרום במלחמת האזרחים. דגל שנחשב בעיני רבים לסמל גזעני, וזאת בשל העובדה שמדינות הדרום פרשו מארצות הברית בשל התעקשותן לשמר את העבדות. פרישה שהובילה למלחחמת האזרחים, בה הפסידו מדינות הדרום ב-1865.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הוויכוח על החלפת הדגל עלה בעבר במיסיסיפי, ובאפריל 2001 נערך במדינה משאל עם בנושא. אז נדחה הרעיון הרוב של 65%. עם זאת, בשנים האחרונות מספר הולך וגדל של ערים, וכל האוניברסיטאות הציבוריות במדינה, הורידו את סמל הקונפדרציה מהדגל ביוזמתם.

יו"ר בית הנבחרים מיסיסיפי, פיליפ גאן מהמפלגה הרפובליקנית, דחף במשך חמש שנים להחליף את הדגל בטענה כי סמל הקונפדרציה פוגעני. אולם הנושא מעולם לא צבר מספיק תמיכה ברשות המחוקקת שנשלטה על ידי הרפובליקנים.

ברברה בלקמון, מחוקקת שחורה מקומית, אמרה כי "מעולם לא חשבתי שאראה את הדגל יורד עוד בימי חיי".

המחוקקים של מיסיסיפי הציבו את סמל הקונפדרציה בפינה השמאלית העליונה של הדגל בשנת 1894. סמל הקונפדרציה הוא שדה אדום ומעליו איקס כחול עם 13 כוכבים לבנים. קוּ קְלוּקְס קְלָאן, וקבוצות גזעניות נוספות, נופפו בדגל הקונפדרציה בהפגנות ובמסדרים מאז מלחמת האזרחים ועד ימינו. ג'ורג'יה הניחה את הסמל בצורה בולטת על דגלה בשנת 1956, בתקופת המאבק לביטול ההפרדה הגזעית, אך הסירה את הסמל מדגלה בשנת 2001.​