משרד הבריאות התיר, באופן רשמי, את הפעילות הבלתי פורמלית בתנועות וארגוני הנוער במהלך הקיץ, כולל פעילויות חוץ. על פי צו שהוציא המשרד, תתאפשר פעילות הכוללת לינה, והסמינרים והמחנות יתקיימו תחת הנחיות קפדניות ומגבילות. עוד התיר המשרד פעילויות הכוללות לינת חוץ.

על פי ההנחיות  ההאחרונות בצו בריאות העם שפורסם אחר הצהריים (שלישי), הפעילות בסניפים ובמסגרות תתקיים בקבוצות קבועות עם אנשי צוות קבועים, בלי תחלופה של אנשי הצוות או של ילדים בין הקבוצות. הפעילות תוכל להתתקיים בקבוצות קבועות של עד 35 משתתפים לתלמידים עד כיתה ד', ועד 25 משתתפים מכיתה ה' ומעלה.

במידה והפעילות תכלול  לינה היא תצטרך להיות במבנה, אך הצו מתיר לתנועות והארגונים לכלול לינה בשטח פתוח, בתנאי שיישמר מרחק שני מטר בין אדם לאדם.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מתנועות הנוער נמסר שבשעות אלו מתקיים דיון על מתווה מפורט כיצד ההנחיות יוכלו להיות מיושמות בפועל בתוכנית אירועי הקיץ שיחלו כבר מיום ראשון הקרוב

"ראינו את המאמצים שהושקעו בדיונים מול משרד הבריאות בתקופה קשה ומאתגרת של מספר הנדבקים בימים האחרונים" אמר נפתלי דרעי, מזכ"ל מועצת תנועות הנוער, "אנחנו כמובן נתגייס לארגן את פעילות הקיץ לילדים ולבני הנוער בישראל, באופן המיטבי ביותר. נתראה בפעילות בסניפים, בקנים ובשבטים"

בשבוע שעבר הודיע מנכ"ל משרד הבריאות,  פרופסור חזי לוי, על כך שמחנות הקיץ לא יתקיימו השנה מכיוון שאלו אינם עומדים תחת הנחיות המשרד. בתגובה לכך, מאות בני נוער שלחו עצומה לשר הבריאות , יולי אדלשטיין, בה קראו להתיר את פתיחת המחנות תחת הגבלות.  "שלושה חודשים נשארנו בבתים מול מסכים, סגרו לנו את תנועת הנוער ובלי שום פעילות ספורטיבית מחוץ לבתים", נכתב בעצומה "אנחנו מבקשים, אל תקחו לנו את הקיץ ותשאירו את בני הנוער הישראלים ברחובות בחופש".​