כ-8 מיליון שקלים נוספים יועברו לחיילים בודדים משוחררים לטובת סיוע בדיור בשל משבר הקורונה על ידי האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון. פעימה שנייה של מענק דיור בסכום של 4,000 שקלים יעבור לכ-2,000 חיילים בודדים משוחררים, שנמצאו זכאים למענק בפעימה הראשונה. הסיוע יעבור באופן אוטומטי לחשבונם, ללא צורך בהגשת בקשה נוספת והם יקבלו סיוע כולל של 8,000 שקלים.

חיילים בודדים משוחררים שעומדים בקריטריונים ולא מימשו את זכאותם בפעימה הראשונה, יוכלו לקבל לחשבונם את מלוא הסכום לאחר הגשת המסמכים הרלוונטיים. בדומה לפעימה הראשונה, הסיוע יינתן לכל חייל בודד בשנה הראשונה לשחרורו, שמחזיק בחוזה שכירות בתוקף הכולל את החודשים מרץ, אפריל ומאי בשנת 2020. יודגש כי שתי הפעימות הינן בנוסף לסיוע של עד 1,000 ש"ח בחודש, לו זכאים החיילים הבודדים המשוחררים במסגרת החוק.

חיילים בודדים משוחררים שטרם הגישו בקשה למלגת סיוע בשכר דירה, ובידם חוזה שכירות העומד בקריטריונים המזכים בחוק, יוכלו להירשם באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים ולשלוח מסמכים עד ה-10/7/2020.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, ח"כ מיכאל ביטון: "מדובר בצעירים טובים ואמיצים שתרמו את חלקם ושירתו את המדינה. נעשה כל שנוכל לסייע להם בשנתם הראשונה בקליטה באזרחות ובמיוחד בימי קורונה."