יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, קרא היום (רביעי) לשרת התחבורה מירי רגב ולשר האוצר ישראל כ"ץ לפטור אזרחים ותיקים ומלווי עיוורים מתשלום בתחבורה בציבורית, כל עוד משבר הקורונה בעיצומו. זאת על רקע החלטת משרד התחבורה, מוקדם יותר השבוע, לאפשר גביית מזומן מאוכלוסיות אלה, צעד שעל פי אדרי מסכן את בריאות הנהגים.

במכתב לשרים, טען אדרי כי "אנחנו מבינים ומכבדים את ההחלטה בצד האנושי, אבל מבקשים להסדיר אותה בצד הבריאותי. אין סכום שבעולם ששווה סיכון חיי אדם וחשיפה מוגברת של נהגים למגפת הקורונה".

אדרי הדגיש כי ארגון הבריאות העולמי המליץ להימנע משימוש בכסף מזומן, מאחר שהדבר נמצא כמאיץ להתפשטות הנגיף הקורונה, ובנוסף הזכיר כי פסק דין שניתן לאחרונה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, שחרר את עובדי 'אגד' מגביית תשלום במזומן מנוסעים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לטענתו, בדיקה ראשונית שערך איגוד עובדי התחבורה, מצאה כי עלות הנסיעה בתחבורה הציבורית לקשישים עומדת על 2.5-3 שקלים בלבד לנסיעה. "הרשו לנו להציע לכם לשחרר את הקשישים ו/או את המלווים לעיוורים מכל תשלום בגין נסיעה בתחבורה ציבורית", כתב, "ובכך לשמור בצד אחד על בריאות הציבור, ובצד השני לסייע כלכלית לאוכלוסיות מוחלשות".

"מפאת החשיבות העליונה במניעת התפשטות מגפת הקורונה בכלל, ומניעת הידבקות נהגים בתחבורה הציבורית בפרט, אבקשכם לפעול להסדרת הנושא בדחיפות", סיכם אדרי.