יאיר כץ, יו״ר ארגון עובדי התעשייה האווירית, בהתייחסות לכוונת החברה לפטר 900 עובדים: ״מדובר בצעד חד-צדדי של ההנהלה שמעוניינת לנצל את הקורונה ואת המשבר בתעופה על מנת לבצע קיצוצים דרמטיים בחברה למרות הרווחיות שלה. ועד העובדים לא ייתן יד למהלך הזה ויילחם בו בכל הכוח. זוהי לא רק מלחמה על זכויות העובדים, אלא מלחמה על הבית.

״לצערי, החלטה זו מנותקת מהמצב במשק הישראלי ובועטת בערכים של סולידאריות וערבות הדדית. בעוד חברות פרטיות במשק מתוגמלות על השארת עובדים כחול-לבן בישראל ובמעגל העבודה, בוחרת התעשייה האווירית, אחד ממנועי הצמיחה של המשק, לעשות הפוך – לפטר מאות עובדים ולזרוק אותם הביתה אל מעגל האבטלה.

״מדובר בעובדים הטובים ביותר שבמשך שנים רבות עשו ועושים למען החברה ולמען ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. מהלך זה ייתקל בהתנגדות נחרצת ועיקשת של הארגון ועובדי התעשייה האווירית״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מוקדם יותר היום התפרסם כי דירקטוריון התעשייה האווירית התכנס בשבוע שעבר והחליט על פיטורים של עד כ-900 עובדים מחטיבת התעופה בחברה. החטיבה מעסיקה כ-5,000 עובדים מתוך כ-16 אלף עובדי החברה, ועוסקת בין היתר בתחזוקת מטוסים, ייצור רכיבי מטוסים ומטוסי מנהלים.