ענקית התוכנה אמדוקס צפויה לבצע תוכנית קיצוצים שתכלול בין היתר פיטורי כאלף עובדים מתוך כ-25 אלף עובדיה ברחבי העולם, בכללם עובדים בכירים, בעקבות משבר הקורונה. בשלב זה, לא ברור עד כמה ישפיעו מהלכי הפיטורים והצמצום בחברה על 4,500 עובדי המוקד הישראלי של החברה, הממוקם ברעננה.

"כקבוצה גלובלית אחראית המונה עשרות אלפי עובדים, אמדוקס בוחנת באופן שוטף התאמות נדרשות במבנה ההוצאות שלה, תוך הסתכלות אסטרטגית על מצבת כוח האדם והתאמתה לצרכים העסקיים המשתנים", מסרה החברה בהודעתה לתקשורת, "הדבר נכון במיוחד בתקופה מורכבת זו, של אי וודאות מתמשכת בשווקים הגלובליים". בהודעה צוין כי "אמדוקס ממשיכה לגייס עובדים באופן נרחב בתחומים בהם פעילותה צומחת, להשקיע במנועי הצמיחה ולדאוג להון האנושי שלה".

מתחילת השנה צנחה מניית אמדוקס בכ-15%. השבוע, הודיעה החברה על הנפקת אגרות חוב המיועדות לפרעון בעוד עשור, בהיקף כולל של 650 מיליון דולר. באפריל הקפיאה כבר החברה העלאות שכר, וביקשה מעובדיה לצאת ל-13 ימי חופשה במהלך הרבעון השני של השנה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

החברה, שהוקמה בישראל בראשית שנות ה-80 ונסחרת כיום בנאסד"ק, מעסיקה כ-25 אלף עובדים ברחבי העולם, מתוכם כ-4,500 במוקד הישראלי. היא מייצרת פתרונות תוכנה עבור חברות גדולות, בין היתר לחברת AT&T הנמצאת בעצמה בקשיים בתקופה זו, וחברות נוספות בשוק האמריקאי שנמצא כעת בטלטלה.

בעבר ניסו עובדי אמדוקס ישראל להתארגן בהסתדרות, אולם ההתארגנות נתקלה בהתנגדות ובסופו של דבר לא צלחה. בחברה הוקם לכאורה 'ועד פנימי' שנאבק בהסתדרות, אולם אף הוא לא האריך ימים והתפרק מבלי שנחתם בחברה מעולם הסכם קיבוצי.