שתי גופות של גברים בגילי ה-50 נמצאו היום (שישי) במצב ריקבון מתקדם בבתיהם, בערד ובשכונת שועפאט במזרח ירושלים. ככל הנראה הם נפטרו בביתם לפני כשבוע.

בערד נמצא גבר בן 50 ברחוב בן יאיר בעיר. סער שחורי, מתנדב זק״א שטיפל בזירה, מספר: ״מדובר בגבר ערירי בשנות החמישים לחייו שנפטר ככל הנראה לפני למעלה משבוע ימים, כשהגענו למקום סיפרו לנו השכנים שהרגישו ריח נוראי והזעיקו את המשטרה והכיבוי שפרצו לדירה ומצאו את המנוח הערירי במצב של איבוד צלם אנוש.״

כניסה לבית בשכונת שועפט במזרח ירושלים בו נמצאה גופת אדם במצב ריקבון, 3 ביולי 2020 (צילום: זק"א)

גם בשכונת שועפאט הזעיקו השכנים את כוחות החירום בעקבות ריח. צוותי המשטרה פרצו את הדלת עם כוחות כיבוי אש, שם נמצאה הגופה. משה חמד, מתנדב זק״א שטיפל בזירה, מספר: ״מדובר בגבר כבן 50 שגר לבדו, וככל הנראה החליק בביתו ונפטר לפני כשבוע ימים. הכוחות שפרצו לדירה ומצאו את המנוח על הרצפה בביתו במצב של איבוד צלם אנוש. פראמדיק מד״א אישר את מותו".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ברביעי האחרון נמצאה גופת אדם כבן 50, מספר ימים לאחר שנפטר, בביתו שברחוב מדין בעיר אילת. צוות זק"א מהעיר טיפל בהבאת הנפטר לקבורה.

82 בני אדם שמתו בביתם מתחילת 2020 נמצאו על ידי מתנדבי זק"א כשגופותיהם במצב ריקבון, לאחר ימים רבים שאף אחד לא משגיח בהעדרם. בארגון מודאגים מהעלייה הדרמטית במציאת הגופות של האנשים הבודדים בישראל: בשנת 2019 נמצאו 130 גופות במצב ריקבון בבתים, אך נראה שהשנה, עקב הריחוק החברתי שכפתה הקורונה, המספר עלול להיות גבוה יותר.