ח"כ אורנה ברביבאי (יש עתיד) דורשת לקיים בוועדת הקורונה דיון דחוף בנושא איכוני השב"כ וההוראה להיכנס לבידוד. "כניסה לבידוד היא צעד דרמטי עבור אזרחים רבים, ובמקרים רבים משמעותה פגיעה כלכלית כבדה עבור האזרח, במצב כלכלי קשה גם כך. לכן, יש לכנס דיון מהיר בנושא בוועדת הקורונה בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטיים".

חוק איכוני השב"כ עבר בכנסת בשבוע שעבר, ומאז יום חמישי שלח משרד הבריאות הודעות לעשרות אלפי אזרחים, המורות להם להיכנס לבידוד מאחר ששהו בקרבת חולה קורונה מאומת. אולם, מתלונות של אזרחים רבים עולה כי מוקד משרד הבריאות אינו ערוך לשינוי וכי היעדר המענה או זמן ההמתנה הארוך לא מאפשרים לקבל מידע ברור על נסיבות הבידוד. כמו כן, חלק מהאזרחים טוענים כי שהו בביתם בשעות בהן כביכול פגשו בחולה קורונה, וכי לא באו במגע עם איש.

על פי החוק, אדם שקיבל הודעה שעליו להיכנס לבידוד, יכול לפנות למשרד הבריאות ולבקש בחינה חוזרת של הנתונים תוך שלושה ימים. אולם האזרחים שקיבלו מענה לבסוף התבשרו כי בשלב זה לא ניתן להגיש ערעור.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ממשרד הבריאות נמסר:

"משרד הבריאות מעדכן כי החל מיום חמישי נשלחו עשרות אלפי מסרונים ממשרד הבריאות בעקבות איכוני השב"כ. אנחנו מבינים את הקושי שהפעולה יוצרת עבור הציבור אבל חשוב לזכור כי זהו כלי המסייע רבות בחקירות האפידמיולוגיות ומציל חיים. במשרד מבקשים גם להדגיש כי כתוצאה מכך מתקבלות פניות רבות בנושא ערעור על בידודים במוקד קול הבריאות 5400* וזמני ההמתנה גבוהים מאד. במשרד מכירים את הבעיה ופועלים לפתור אותה. המשרד פועל לשיפור הזמינות ורמות השירות בהקדם, דבר שישתפר בימים הקרובים עם תוספת כוח אדם במוקד".

במשרד הבריאות מדגישים שקבלת מסרון מחייבת כניסה מיידית לבידוד ויש לנהוג בהתאם למסרון עד קבלת אישור רישמי אחר.