אחרי סין וטאיוון, בריטניה עשויה להיות המדינה הבאה שתחלק שוברי קנייה לאזרחים במטרה לעודד צריכה מעסקים שנפגעו מהקורונה. שר האוצר הבריטי רישי סונאק רמז כי הוא שוקל בחיוב לאמץ תכנית במסגרתה יחולק שובר קנייה בסך 500 פאונד (כ-2,500 שקלים) לכל אזרח בוגר ו-250 פאונד (1,250 שקלים) על כל ילד, שיוכלו לשמש לקניה בעסקים שמחזורם נפגע ממשבר הקורונה.

מטרת התכנית היא לעודד את חזרת הביקושים באופן מהיר על ידי עידוד הצריכה הפרטית. על פי הגרדיאן, באוצר הבריטי מעריכים כי מדובר בתכנית היעילה ביותר לעידוד הצריכה הפרטית, מכיוון שמודבר בצעד המבטיח צריכה מוגברת, ומכוון אותה באופן מיוחד לעסקים שנפגעו, בניגוד לחלוקת צ'קים לאזרחים.

אם תצא לפועל, מדובר בהתחייבות של 30 מיליארד פאונד (150 מיליארד שקלים) מצד המדינה, שיממנו את התאוששות העסקים מהמשבר. השוברים, שתוקפם יהיה שנה מרגע הנפקתם, מתוכננים להיות אלקטרוניים והשימוש בהם יעשה דרך הטלפון הנייד. השוברים יהיו תקפים לשימוש ברשימת עסקים אותה תרכיב הממשלה, ככל הנראה על סמך הפגיעה במחזור העסקים בחודשים האחרונים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

תכנית דומה בוצעה כבר בסין בתחילת משבר הקורונה. על פי הדיווחים, בעיר ווהאן הנפיקה הממשלה לתושבים שוברי קנייה בהיקף של כ-71 מיליון דולר.

על אף הביקורת, חזרה אתמול הכלכלה הבריטית לפעילות. מדובר באחד הצעדים ששוקלת הממשלה הבריטית לאמץ כדי לעודד את הביקושים, יחד עם מענקים מתוכננים לעסקים והמשך סבסוד שכר העובדים בניסיון למנוע פיטורים.