הורי תלמידי בית הספר מפתן חרמון באשדוד עדיין אינם יודעים היכן ילמדו ילדיהם בשנת הלימודים הקרובה בעקבות סגירתו הצפויה של בית הספר.

"בהתחלה הדעה הייתם מאוד נחרצת בעד הסגירה, אבל בסוף השבוע בישיבת המועצה אמרו לנו שהם ישקלו את כל האפשרויות", אומרת דורית זיתוני, אם לאחד התלמידים בבית הספר. "השבוע נקבעה פגישה נוספת ואנחנו ממשיכים ללחוץ".

ההורים מקווים שההפגנות והלחץ שהפעילו בחודש האחרון, בין היתר על ידי גיוס ארגון ההורים הארצי והשרים איציק שמולי (העבודה) ואורלי לוי אבקסיס (גשר) יביאו למצב בו בית הספר יפתח את שעריו בתחילת שנת הלימודים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"הסברנו למועצת העיר שהעירייה לא יכולה לתת מענה לילדים האלה בשום מקום אחר", אומר גבי דאהן, יו"ר ועד ההורים בבית הספר. "אי אפשר לחבר תיכון גדול כמו עמל לבית ספר כמו מפתן. הילדים לא יירשמו לבתי ספר אחרים".

ההורים הסבירו לחברי המועצה כי ילדיהם זקוקים לחינוך הייחודי שמעניק להם בית הספר. "הם זקוקים לבית ספר מכיל. אם יערבבו אותם בצוותים אחרים עם ילדים אחרים זה רק יפגע בכל התהליך החינוכי", אומר דאהן. "יו"ר אגף החינוך הבטיח שתהיה תכנית אבל אנחנו בינתיים עומדים ללא תשובה. כבר חודש יולי והילדים לא רשומים לשום בית ספר".

בית הספר מפתן חרמון, המופעל על ידי משרד העבודה והרווחה בשיתוף משרד החינוך, מעניק לתלמידים בכיתות ז'-י"ב התנסות מעשית בעבודה, לצד לימודים עיוניים. בעקבות שרשרת של משברים ניהוליים בשנים האחרונות כמות התלמידים הלומדים בו הצטמצמה ל-40.

לטענת ההורים מדובר במהלך מכוון לסגירת בית הספר שכן ההרשמה אליו הוגבלה מאוד. למרות העובדה שבעשרות שנות פעילותו רשם בית הספר הצלחה בחינוך וטיפול בבני נוער שנשרו ממסגרות אחרות, במשרד החינוך ובעירייה טוענים שזמנו עבר ויש לסגור אותו ולשלוח את התלמידים ללמוד בבתי ספר אחרים בעיר.