"אני מברכת על ההחלטה שלא לסגור את בתי הספר ולשמור על המצב הקיים תחת מגבלות השמירה על הבריאות. יחד עם זאת, אל לנו להיות שאננים. ניתן לבצע סדרה של פעולות שיצמצמו את ההדבקות וימנעו סגירה, זה לא חייב להיות שחור לבן", אומרת ל'דבר' סיגל שפיץ טולדנו, יו"ר הנהגת ההורים בגבעתיים.

"אפשר לחלק את הילדים והמורים לקפסולות בכיתות נוספות, אפשר לבטל את החוגים ולא לאפשר כניסת המפעילים החיצוניים, כדאי לדרג את הכניסה בבוקר ולבטל פעילות המערבת מספר כיתות".

למרות החלטת הממשלה מהיום (שני) לאפשר את המשך הפעילות בבתי הספר של הקיץ, ההורים חוששים שהמספר המוגבל של מבני הפעילות, הכיתות וכח האדם בקייטנות עשויה לגרום לתנאי תחלואה שיחייבו את סגירת הפעילות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שפיץ טולדנו מדגישה ש"מעבר להשגת המטרה לשמור על יציבות המשק, יש כאן גם עניין של יציבות עבור הילדים ואותם יש לשים בראש סדרי העדיפויות". היא טוענת שבעזרת תוספת תקציב יהיה אפשר להקטין את סכנת התחלואה באופן משמעותי ומוסיפה שבפרק הזמן הקצר שעוד נותר לקייטנות, הקושי התקציבי לא יביא שינוי ולכן נדרשת פעולת תמרון בירוקרטית, כמו הקטנת הכיתות או חלוקת הפעילות לחצי שבוע.

במקביל לכך, המדינה חייבת להתכונן כבר עכשיו לשנת הלימודים הקרובה. "בעוד תקציב אפשר היה להוסיף עוד מבנים, לחלק כיתות לשתיים, להוסיף גננות מורות וכח עזר. אנחנו דורשים כבר חודשים משר החינוך להקטין את מספרי הילדים בגנים, זה הדבר הכי חשוב כרגע – מדובר במקומות קטנים וצפופים מלאי חיידקים. הגבלת הגנים ל-25 ילדים יציב אותנו במקום טוב יותר בריאותית וחינוכית. זה דבר שצריך להיערך אליו אבל כרגע אנחנו לא מרגישים שמישהו נערך".

בימים האחרונים עלה החשש שמשרד הבריאות יורה על סגירת כלל פעילות בתי הספר של החופש הגדול בגלל העלייה הדרסטית בתחלואה, זאת עקב העלייה בגל התחלואה בימים האחרונים וסגירתם של עשרות מוקדים של בתי הספר של החופש הגדול בגנים וביסודי ברחבי הארץ.

"סגירת בית הספר של החופש הגדול בעת הזו היא גזירה אכזרית שציבור ההורים לא יוכל לעמוד בה", נמסר מהנהגת ההורים הארצית. "המשמעות המיידית מביטול חלילה של בית הספר של החופש הגדול תהיה שעשרות אלפי הורים יידרשו לנטוש את עבודתם ולשהות עם ילדיהם הרכים בבית".