"כל עוד הגירעון הוא תוצאה של טיפול במשבר, גם אם יהיה בו גידול, השווקים הפיננסיים יאפשרו לממשלה להמשיך לממן את הגירעון בריביות נמוכות מאד" – כך אמר נגיד בנק ישראל אמיר ירון במסיבת עיתונאים עם הצגת החלטת הריבית.

נגיד בנק ישראל התייחס לדיונים בנושא מעבר למודל העסקה גמיש במקום הוצאה לחל"ת ואמר "הנושא של שימור עובדים במקום להוציא אותם לחלת הוא נושא חשוב, ואנחנו הבאנו אותו בתכניות שהגשנו".

על היקף תכנית הסיוע אמר ירון: "עבר זמן, וצריך לראות מה בוצע ומה לא בוצע.
יש סבירות מאד גבוהה שאנחנו נצטרך להגדיל את התכנית כדי לייצר ודאות ולהגדיל את הביקושים​". לדבריו התכנית צריכה לתת ודאות לגבי דמי אבטלה, להגדיל הלוואות ולעודד ביקושים בהמשך." הנגיד אמר כי על הממשלה לגייס ולהכשיר עובדים לחיזוק המערכות הנדרשות ובכך גם להפחית את שיעור האבטלה. "תקציב המדינה, שחשוב מאוד שיגובש ויוצג בהקדם האפשרי, צריך לתמוך ביכולתה של הממשלה ליישם את הצעדים הנדרשים לטיפול במשבר הכלכלי והבריאותי."

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בתשובה לשאלת 'דבר' אמר הנגיד כי הדפסת כסף אינה על השולחן, וכי התמיכה בממשלה תעשה אך ורק באמצעות קניית אגרות חוב בשוק המשני: "אנחנו נמצאים בסביבת ריבית נמוכה באופן היסטורי. אין כל צורך במדיניות בסגנון הדפסת כסף, שיביאו לפגיעה בהערכת חברות דירוג האשראי". לפי תחזית חטיבת המחקר, גרעון הממשלה צפוי לעמוד ב-2020 על כ-12 אחוזי תוצר, ויחס החוב תוצר צפוי לעלות ל-75% (זאת לעומת 11% ו-74% בתחזית הקודמת של החטיבה במאי).