מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות, ירון בלחסן לשר האוצר: אל תיתן ידך להורדת מכסים לייבוא תוצרת חקלאית, שתביא לחיסול החקלאות בארץ. בלחסן, שלח היום (שלישי) מכתב לשר האוצר ח"כ ישראל כ"ץ, בקריאה להסיר מחוק ההסדרים את ההצעה להסרת מכסים על יבוא תוצרת טרייה מחו"ל וסבסוד ישיר לחקלאים בישראל, "צעד שיביא לחיסול החקלאות והחקלאים בישראל" לדבריו.

במכתב לשר כותב בלחסן: "כשר החקלאות לשעבר, חקלאי לשעבר ואיש מושב בהווה, אני קורא לך כבוד השר, להסיר ההצעה של משרד האוצר מחוק ההסדרים 2020, לביטול המכסים על תוצרת חקלאית טרייה ותמיכה ישירה בחקלאים, מגמה אשר תגרום להצפת השוק, הורדת המחיר לחקלאי, הנמוך ממילא והרס החקלאות בישראל".

שר האוצר ישראל כ"ץ (צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90)

"אנו מתנגדים בכל תוקף להעברת תכנית זו של משרד האוצר" כותב בלחסן וקורא לשר, "לא לתת יד למהלך שעתיד להמית את המפעל הציוני החקלאי, המהווה שכבת המגן הראשונה לביטחון התזונתי של תושבי המדינה ושמירה על גבולותיה בעיבוד השטחים החקלאיים מצפון ועד דרום".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בלחסן הוסיף, "אנו מצפים בעת קשה זו, של סגר, כאשר כולם מודעים לתרחיש בו עלולות להתקיים מגבלות כלכליות על ישראל, עקב אירוע בריאותי או בטחוני, יקודמו נושאים קריטיים כגון: עידוד ייצור מזון עצמאי, עידוד קנייה תוצרת חקלאית ישראלית, שימור עובדים זרים ועידוד הדור הבא בחקלאות, ולא מהלכים הרסניים".