קואליציית ארגוני ותנועות הנוער והילדים בישראל קוראת לשר החינוך ולראש הממשלה לא לסגור את הפעילות החינוכית הבלתי פורמלית. במכתב שנשלח היום (שלישי) לשר החינוך על ידי מועצת תנועות הנוער, ארגוני הנוער, מועצת התלמידים הארצית ואיגוד מנהלי ועובדי הנוער ברשויות המקומיות, קראו לשר לא לאפשר את סגירתה המסתמנת של הפעילות הבלתי פורמלית בקיץ ולאפשר את פעילותם של מחנות הקיץ לילדים וסמינרי ההדרכה לנוער.

"החלטת קבינט הקורונה מכניסה את הנוער לקבוצת סיכון", כתבו הארגונים בקול הקורא להמשך הפעילות. הדברים נכתבו בעקבות התכנסות קבינט הקורונה, בו הוחלט לא לאפשר את קיומן של הקייטנות ופעילויות הקיץ מכיתות ד' ומעלה. "ההחלטה המסתמנת על ביטול פעילויות הקיץ השונות לנוער היא טעות גדולה. בני הנוער זקוקים לבסיס יציב ובטוח ככל האפשר", כתבה הקואליציה.

ארגוני ותנועות הנוער פנו בשבועות האחרונים מספר פעמים לשר החינוך ולראש הממשלה בדרישה לא לבטל את פעילויות הקיץ ומחנות הילדים. לדברי התנועות והארגונים ללא מסגרת חברתית מסודרת, ואם במידה ולא יחול סגר מלא, בני הנוער יוותרו ללא אלטרנטיבה. "ביטול מסגרות החינוך הבלתי פורמליות הינו מעשה לא אחראי שעלול להוביל להתנהגויות סיכוניות, שוטטות, ומפגשים חברתיים שאינם באחריות מבוגר אחראי וכתוצאה מכך, אף להגדלת התחלואה", נמסר מהקואליצייה. "ההחלטה שלא לסמוך על מדריכי התנועות, הארגונים ומחלקות הנוער המוכשרים להתמודדויות עם הנחיות משרד הבריאות לא מובנת משום שבהיעדרם בני הנוער מופקרים לגורלם".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"אי ההכרה בחשיבותה של הפעילות הבלתי פורמלית לבני הנוער במדינת ישראל היא טעות קשה", מסר איתי קרויטורו, יו"ר מועצת התלמידים הארצית. "אסור לנו להפקיר את מאות אלפי בני הנוער, חניכי התנועות, הארגונים ומחלקות הנוער ברשויות המקומיות".

"עשרות אלפי מדריכים צעירים יוכשרו הקיץ להדרכה בשנת הפעילות הקרובה", מסר נפתלי דרעי, מזכ"ל מועצת תנועות הנוער. "במידה ויוחלט על הפסקת הפעילות, ימצאו את עצמם מאות אלפי חניכי התנועות והארגונים משוטטים ברחובות ללא מעש, דבר שיכול להביא לתופעות שליליות. תנו לנו להמשיך את הפעילות החינוכית, אנחנו נקפיד על ההנחיות ונשמור על חניכנו"​.