במהלך המשחק הליגה האחרון לעונה מול מכבי תל אביב שהתקיים אמש (שלישי), עלו שחקני הפועל באר שבע עם כיתוב על החולצות השחקנים ובו שמות קורבנות נשים שנרצחו בשנים 2019-2020, על ידי בני זוגן או על ידי בן משפחה; רואן אל-כתנאני ז"ל, מאיה ווישניאק ז"ל, טטיאנה חייקין ז"ל, מאסטוול אלאזה ז"ל, מירוות דסוקי ז"ל, נבין אלעמרני ז"ל, זמזם מחאמיד ז"ל, נסרין עבד אל-חפיד ג'בארה ז"ל, ילנה יצחקבייב ז"ל, שאדיה אבו סריחאן ז"ל,אסתר אהרונוביץ' ז"ל, מריה טל ז"ל, מיכל סלה ז"ל, אמינה פרחאת יאסין ז"ל, זינב מחאמיד ז"ל, נג'לאא אל-עמורי ז"ל, ויוואן קמינסקי ז"ל, דיאנה אבו קטיפאן ז"ל, סוזאן ותד ז"ל.

מדי שנה נרצחות בישראל כ-20 נשים על רקע אלימות במשפחה. מתחילת השנה נרצחו בישראל 13 נשים. אלונה ברקת שעזבה את הקבוצה במהלך העונה בירכה את הקבוצה על היוזמה החשובה בחשבון הטוויטר שלה: "גאה בשחקני הפועל באר שבע, בהנהלת המועדון ובחברת ״תדיראן״, שנרתמו למאבק למניעת אלימות נגד נשים במשפחה ובכלל".

שחקני הפועל באר שבע עם חולצות ועליהן שמות קורבנות אלימות נגד נשים (קרדיט לצילום: הפועל באר שבע)

יו"ר הפועל באר שבע, איתי בן זאב: "על ממשלת ישראל לפעול בכל דרך ולהשקיע תקציבים גדולים יותר לטיפול באלימות. יש להוקיע את התופעה של אלימות כלפי נשים וחסרי ישע ואני מקווה כי המהלך שנעשה הערב יעלה לתודעה את המאבק החשוב הזה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הנשיא ראובן ריבלין פרסם בחשבון הטוויטר שלו: "הפועל באר שבע, הזכרתם לכולנו אתמול שכדורגל זה הרבה מעבר למשחק. הדרך שבה זעקתם אתם אתמול – ׳די לרצח נשים על ידי בני זוגן׳, הדהדה ונשמעה. נמשיך ונהדהד את הזעקה כולנו ונעצור את הרצח הבא. בתכניות עבודה, בטיפול מקצועי ועמוק בסוגיה, אנחנו חייבים להביא את השינוי". במהלך המשחק ניצחה הפועל באר שבע את מכבי ת"א  0:2 משערים של קייס גאנם ואורן ביטון וסיימה במקום הרביעי בטבלה.