ניסיון חטיפת רכב התרחש מוקדם יותר היום (שישי) בעמק הירדן. אבן הושלכה לעבר רכב בכביש 90 בין אפיקים לשדות יעקב. נהגת הרכב, רותם אהרוני בת 23 מחד נס שהייתה בדרכה ממנחמיה למקום עבודתה, סטתה מהכביש והתנגשה בגדר הבטיחות. משליך האבן התעמת עם הנהגת וניסה להוציא אותה מהרכב בכוח. אזרח ערבי שעבר במקום עם רכבו עצר בזירת התאונה והזעיק את כוחות הביטחון. החשוד נמלט מהמקום ואהרוני פונתה לבית החולים פוריה במצב קל ומאוחר יותר שוחררה לביתה.

זמן קצר לאחר מכן אותר החשוד, ולאחר שהתעמת עם אנשי כוחות הביטחון בוצע לעברו נוהל מעצר חשוד שכלל ירי. החשוד פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. מדוברות מחוז צפון של המשטרה נמסר כי מדובר באזרח ירדני, בשנות העשרים לחייו וכי הוא נורה ברגלו על ידי רכז הביטחון של אחד מישובי הסביבה שהשתתף בחיפושים. הרקע לאירוע, זהות החשוד ופרטי האירוע המלאים בבדיקה.

עצירת החשוד על ידי כוחות הביטחון בעמק הירדן. צילום: רם חכמון מרכז משק דגניה ב.

עצירת החשוד על ידי כוחות הביטחון בעמק הירדן. צילום: רם חכמון מרכז משק דגניה ב.

ראש מועצה אזורית עמק הירדן ,עידן גרינבאום אמר בתגובה כי "אירוע ביטחוני חמור התרחש הבוקר בעמק הירדן. אנחנו מודאגים מיכולותו של ירדני לחצות את הגבול ולהסתובב ברחבי עמק הירדן. אנו מצפים שהנושא יבדק לעומק ונקבל תשובות. האירוע החמור הוכיח פעם נוספת את חשיבות כוחות הביטחון המקומיים של היישובים שיודעים לתת מענה מהיר ואיכותי כמו שהיה באירוע הנוכחי".

בצאתה מבית החולים פוריה אמרה רותם אהרוני כי היא "מודה לכל מי שסייע לי באירוע והגיש לי עזרה ותמיכה וקרא לכוחות הביטחון".