שרת התחבורה, מירי רגב, הגיעה לסיכום מול משרד הבריאות והמועצה לביטחון לאומי על מתווה מעודכן להפעלת קווי האוטובוסים הציבורים. המתווה גובש לאחר שהחלטת הממשלה מתחילת השבוע לאפשר הפעלה של האוטובוסים בחלונות פתוחים וללא מזגן, התבררה כבלתי ישימה.

במסגרת המתווה יופעל מערך התחבורה הציבורית ב 50% תפוסה מהקיבולת הרגילה. המזגנים יופעלו והחלונות יהיו פתוחים במידת האפשר. הקווים יפעלו עד השעה 22:00 וכן ביום שישי עד לכניסת השבת ובמוצאי שבת.

משרד התחבורה יפעיל מערך פקחים שיאכפו את ההוראות ויקפידו על כך שהנוסעים עוטים מסיכות. עם זאת, לא ברור עדיין כיצד תיאכף הגבלת הנוסעים בשטח במקומות שבהם לא יהיו פקחים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בעיה נוספת עליה תצטרך הממשלה להתגבר כדי להפעיל את מערך התחבורה הציבורית בשגרת הקורונה לאורך זמן הוא נושא הפיצוי לחברות התחבורה הציבורית. החברות שסובלות מירידה בהכנסות ועליה בהוצאות דורשות ממשרד האוצר פיצוי כספי.

שרת התחבורה, רגב אמרה על המתווה המעודכן: ״הצלחנו בעבודה מאומצת לשפר את מודל הפעלת האוטובוסים שהוצע. נתוני התחלואה העולים מחייבים שינויים ואני קוראת לציבור להפגין סבלנות והבנה ולשמור על כללי ההתנהגות והריחוק כדי למנוע הדבקות. הנחיתי להוסיף עוד כלים לרשת האוטובוסים כדי למנוע שיבושים הצפויים בעקבות הגבלת התפוסה".

עוד אמרה רגב כי היא קוראת למשרד האוצר להגיע להבנות מהירות עם מפעילי התחבורה הציבורית. והוסיפה "תודה והערכה מיוחדת לנהגי האוטובוסים, לבעלי החברות, לאנשי רכבת ישראל וכלל החברות במשרד התחבורה, שנמצאים בחזית העשייה וההתמודדות מול נגיף הקורונה״.