דבר העובדים בארץ ישראל
יאיר כץ וארנון בר-דוד. ״התמיכה של ההסתדרות נותנת בטחון לעובדים״ (צילום: דוברות ההסתדרות)
עובדים במאבק
"למנוע פיטורי מאות עובדים בצל הקורונה"

"בלתי נסבל שחברה מצליחה תנהג כך": הוכרז סכסוך עבודה בתעשייה אווירית.

הסכסוך, על רקע כוונת הנהלת החברה לפטר מאות עובדים | בשנה שעברה הרוויחה התעשייה האווירית 311 מיליון שקלים | יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "לא נסכים שהנהלות ינצלו את משבר הקורונה, כדי לפטר עובדים"

עדכון אחרון: 08.07.2020, 15:36

ההסתדרות ומועצת עובדי התעשייה האווירית הכריזו היום (רביעי) על סכסוך עבודה, וזאת על רקע כוונת הדירקטוריון לפטר מאות מעובדי החברה. הסכסוך הוכרז לבקשת יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד שנפגש היום ליו"ר מועצת עובדי התעשייה האווירית יאיר כץ.

לפני כשבוע פורסם כי דירקטוריון התעשייה האווירית התכנס בשבוע שעבר והחליט על פיטורים של עד כ-900 עובדים מחטיבת התעופה בחברה. החטיבה מעסיקה כ-5,000 עובדים מתוך כ-16 אלף עובדי החברה, ועוסקת בין היתר בתחזוקת מטוסים, ייצור רכיבי מטוסים ומטוסי מנהלים. בתגובה לפרסומים מסרה החברה כי קיימת תכנית הכוללת פיטורים, אך זו טרם הוגשה לדירקטוריון. במקביל הודיע מנכ"ל החברה נמרוד שפר על התפטרותו. בשנה שעברה הרווחה הנקי של התעשייה האווירית עמד על 311 מיליון שקלים.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר: "בלתי נסבל שחברה מצליחה ומרוויחה, נוהגת כך בעובדיה. ההסתדרות לא תיתן לכך יד ותפעל בכל הדרכים העומדות לרשותה, על מנת להגן על זכויות העובדים. לא נסכים שהנהלות ינצלו את משבר הקורונה, כדי לפטר עובדים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר מועצת עובדי התעשייה האווירית, יאיר כץ, אמר: "תע"א נכנסה למשבר הקורונה באיתנות פיננסית ורק בשיתוף פעולה בין ארגון העובדים והנהלת החברה נצלח את המשבר. פיטורי עובדים ושליחתם למעגל האבטלה בעת זו, אינם כורח המציאות וארגון העובדים לא ייתן להם יד".​

תגובות
×