משרד החינוך הציג היום (רביעי) שלושה מתווים אפשריים לשנת הלימודים הבאה: למידה בקבוצות קטנות; ההפעלת גנים בכיתות בתיכונים שיעברו ללמידה מרחוק; ולמידה משולבת. על פי הודעת המשרד, שנת הלימודים תיפתח ב-1 בספטמבר, גם אם היקף התחלואה יהיה כבד יותר מאשר היום.

"יש לי אחריות לדאוג לכך שהמשק הישראלי יוכל לקיים שגרת לימודים ככל שניתן", אמר שר החינוך יואב גלנט, "יש לי אחריות להקנות ילדים בכיתות א'-ג' יסודות חשובים בשפה ומתמטיקה שאם לא ירכשו ,יגררו אחר כך פערים גדולים".

כאמור, המשרד הציג שלושה מתווים, שייושמו בכפוף לנתוני התחלואה והוראות משרד הבריאות לקראת סופו של הקיץ. בכל שלושת המתווים גני הילדים ותלמידי א'-ד' ילמדו את מלוא הזמן שיתאפשר בלמידה פרונטלית, זאת כדי לאפשר את המשך פעולתו של המשק.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אם היקפי התחלואה ישובו לזו עליה עמדו כשבתי הספר נפתחו מחדש בתחילת מאי, הלימודים יימשכו בכלל מוסדות החינוך במפגש פרונטלי, כאשר בגנים וביסודי ישופרו התנאים ליצירת מרחבים מוגנים,הפרדת מבנים, קומות ואף הקמת מחיצות בתוך הכיתות ולמורים יוצעו מסכות משופרות.

במידה והיקפי התחלואה יגדלו, תלמידי ד'-ו' והחטיבות העליונות יעברו ללמידה משולבת של מפגשים בית ספריים ולמידה מרחוק, ותלמידי א'-ג' יעברו ללמוד בכיתות הפנויות, כל זאת בהתאם לשיקולם של מנהלי בתי הספר והרשויות המקומיות.

במצב בו חטיבות הביניים והתיכונים יעברו ללמידה מקוונת בלבד, תישקל אפשרות פיצול נרחב של כיתות הגן והיסודי לתוך מבני החטיבות העליונות, כדי לאפשר למידה בטוחה בקבוצות קטנות.

על פי שר גלנט, עלות התוספת התקציבית להקמת מערך למידה מרחוק יעמוד על כ-12 מיליארד שקלים, שרובם יצאו על רכישת ציוד מקוון לבתי הספר והתלמידים (מחשבים, טאבלטים, חיבור אלחוטי לאינטרנט ועוד)

במקרה הקיצוני, נשקלת הקמת מערך חינוכי שלם לגיל הרך שיתפרש על כלל המבנים של מערכת החינוך. מהלך שידרוש תוספת תקציבית משמעותית והכשרתן של עוד כ-20 אלף גננות וסייעות.​