שרת התחבורה מירי רגב אמרה אחה"צ (רביעי) במסיבת עיתונאים כי משרד התחבורה הגיע לסיכום עם האוצר על תוספת תקציבית לתגבור קווים וכי חברות ההיסעים הפרטיות ישולבו בתגבור. על דבריה הוסיף ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמרי אסרף, כי המגבלות תהיינה ל-32 נוסעים באוטובוס עירוני, 30 נוסעים באוטובוס בינעירוני ו-50 נוסעים באוטובוס מפרקי (אקורדיון). "נתגבר את שעות השיא בתחבורה הציבורית". מסיבת העיתונאים עסקה במתווה הפעלת האוטובוסים שיחל מחר בבוקר, הכולל מגבלה של 50% בקיבולת האוטובוסים.

רגב אמרה כי הנחתה לתגבר את רשת הקווים. "סיכמנו עם האוצר על תוספת תקציבית לתגבור הקווים. חפ"ק במשרד יופעל משעות הבוקר לניהול האירוע. בימים הראשונים אנחנו צופים אי-נוחות, שהרבה מאוד נוסעים שלא יצליחו לעלות לאוטובוס. מי שיכול, שייסע ברכבת. אנחנו מצפים מהציבור שיהיה סבלני".

מהדברים עולה כי מרבית האוטובוסים יסיימו את פעילותם בשעה 22:00, אך קווים העוברים בתחנות רכבת יוכלו להמשיך לפעול, בתיאום עם לוח זמני הרכבות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

 אכיפה מוגברת של הוראות הבריאות

עוד אמרה רגב כי "אנשים שיגיעו לאוטובוסים ייתקלו בפקחים שיוודאו חבישת מסכות ושמירת מרחק" ורמזה כי המשך פעולת התחבורה הציבורית אינה מובטחת, ונתוני הדבקה משמעותיים עלולים להביא לדרישה של משרד הבריאות לצמצם את השירות או לבטלו.

 חברות ההיסעים ישולבו במערכי ההסעות

מנכ"ל משרד התחבורה, אלעד מלכה אמר במסיבת העיתונאים כי חיילים ייסעו בהיסעים פרטיים, לפי סיכום עם צה"ל ורגב הוסיפה כי "התגבור לקווים העמוסים ייעשה בעזרת מפעילי התחבורה הציבורית. כשלא יהיו להם די אוטובוסים, הם ייעזרו בקבלנים".

מארגון חברות ההסעה הפרטיות נמסר כי הם מברכים על החלטת משרד התחבורה לשלב את חברות הסעה בתגבור מערך התחבורה הציבורית לאור ההגבלות שהוציא משרד הבריאות. "לענף ההסעות כ-20 אלף כלי רכב ו-30 אלף נהגים שמושבתים כבר קרוב לארבעה חודשים, ההחלטה שהתקבלה תזרים חמצן כלכלי לכל אלו וכמובן תקל על ציבור הנוסעים בימים קשים אלו".

רק בימים הבאים יתברר מה יהיה היקף הפעילות שיוקצה לחברות ההסעים הפרטיות.​