ועדת השרים לענייני אזור מוגבל תדון הבוקר (חמישי) בנושא הכרזה על מספר ערים ואזורים כאזורים מוגבלים בשל ריבוי מקרים של התפרצות נגיף הקורונה בימים האחרונים. המשמעות בפועל תהיה סגר מלא על האזורים שיוכרזו. תוקפן של הגבלות תנועה שהוטלו בשבוע שעבר על אשדוד ולוד יפוג הבוקר.

למרות שאין עדיין רשימה רשמית, יישובים ושכונות שעליהם כנראה ייערך הדיון כוללים את רמלה, לוד, מודיעין עילית כמו גם שכונות בירושלים, בית שמש, קרית מלאכי והגברת הבדיקות ברעננה, בה התגלו בימים האחרונים עשרות מקרי הדבקה בעקבות מסיבת סיום כיתה י"ב שנערכה בניגוד לנהלי הריחוק החברתי. עוד נשקלת סגירת מוסדות החינוך, הישיבות והכוללים בעיר בני ברק. נכון לכרגע, היישוב היחיד בו הכרזת אזור מוגבל נמצאת בתוקף הוא העיר ביתר עילית, שהוכרזה כאזור מוגבל החל מאתמול (רביעי), חרף התנגדות העירייה.

ראש העיר לוד, יאיר רביבו, לא המתין להחלטת הממשלה והכריז על שתי שכונות בעירו, גני יער וס״ח, כשטח סגור בעקבות ריבוי מקרי התפרצות. ״כדי שנוכל להחזיר את השכונות לשגרה במהרה וכי למנוע הטלת סגר על שכונות נוספות, אני קורא לכם להקפיד על קיום הנחיות משרד הבריאות, לשמור מרחק, לחבוש מסכות ולהקפיד על היגיינה. נתאמץ, ננצח את הקורונה ונשמור על חיי יקירינו״. רביבו הוסיף כי למרות שמדובר בסגר נושם, המאפשר יציאה לעבודות חיוניות ולצורך הצטיידות בתרופות ומזון, הוא ממליץ להישאר בבתים. "מוסדות החינוך, התרבות והדת יהיו סגורים בשכונות אלו ונעדכן על המשך הקייטנות בשאר רחבי העיר״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

גם ראש העיר רמלה, מיכאל וידל, לא המתין להחלטת השרים והכריז על סגר באחת השכונות בעיר: "בעקבות התפשטות נגיף קורונה, ובהמשך לשיחות שלי עם פרופסור גרוטו המשנה למנכל משרד הבריאות והערכת מצב לגבי התחלואה ברמלה, החלטנו בעצה אחת לסגור רק את שכונת עמישב", נמסר לתושבים.