לירז אלול שריג, יו"ר האיגוד למנהלי ועובדי הנוער ברשויות המקומיות, ביקרה היום (חמישי) את החלטת הממשלה לבטל קייטנות ופעילויות חינוך בלתי פורמלי לילדים מעל ונוער מכתות ה' ומעלה. "ממשלת ישראל מפקירה את בני הנוער ומותירה אותם ללא מסגרת בתקופה רגישה במיוחד", אמרה אלול שריג, שעומדת בראש יחידת הנוער בעיריית חיפה. היא כינתה את החלטת הממשלה "מעשה אבסורדי, חסר אחריות ומנותק מהשטח".

לדבריה, "מעבר לפגיעה הקשה בהורים שיתקשו לעבוד כשילדיהם בבתים, היעדר מסגרות לבני נוער יגביר כמעט בוודאות תופעות חמורות כמו שימוש בסמים ואלכוהול, אלימות, הטרדות מיניות, ונדליזם וגילויי עבריינות"

אלול שריג פנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרי הממשלה: "החזירו את החינוך הבלתי הבלתי פורמלי שכל כך חיוני עבור בני הנוער, בייחוד בימים אלו. אם לא תעשו זאת, תהיו חתומים על נזקים אדירים שייגרמו לילדים של כולנו. עוד לא מאוחר להתחרט, לשנות כיוון, ולמנוע את הגזירה שכולנו נישא בתוצאותיה."

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ביום ראשון הקרוב תפגין תנועת הנוער 'עזרא' בשיתוף מועצת תנועות הנוער מול ישיבת הממשלה במחאה על הפסקת פעילויות תנועות הנוער. מזכ"ל התנועה, שאול דה-מלאך, דורש את החזרת הפעילויות: "במצב של אי וודאות, תנועות הנוער שומרות על החוסן האישי והחברתי של בני הנוער. הן מהוות מסגרת חינוכית מעצימה שנותנת גב וקרקע יציבה לחניכים. בחודשים האחרונים שמרנו והחמרנו על עצמנו. עד היום, לא ידוע על אף הידבקות שקרתה במסגרת במהלך פעילות תנועתית. אנו דורשים מהממשלה לתת מענה לאלפי בני הנוער בקיץ הזה ולאפשר לקיים פעילות תחת ההגבלות. מנהיגות לא יכולה לצאת לחופש."