כמה מאות עובדות סוציאליות הפגינו אתמול (חמישי) בכניסה למושב כפר אחים מול ביתו של שר האוצר, ישראל כ״ץ, ביום הרביעי של שביתת העובדות הסוציאליות. באיגוד העו"ס אומרים כי למרות בקשתם לקיים משא ומתן, לא נקבעה אף ישיבה לזמן הקרוב והשביתה תמשך גם בשבוע הבא.

הפגנת עובדות סוציאליות בכניסה לכפר אחים מול ביתו של שר האוצר ישראל כ״ץ (קרדיט: איגוד העובדות הסוציאליות)

עו״ס סלי גבאי אמרה בהפגנה: "19 שנה אני עובדת סוציאלית ומקבלת השלמה לשכר מינימום. נפגשתי עם יועץ פנסיוני, לשמוע מה מחכה לי בפנסיה, נתתי לו את הנתונים היבשים, 100 אחוז משרה, 19 שנה באותו מקום, הוא התלהב. אתם יודעים מה השכר שהוא חישב שאקבל בפנסיה? 4,200". מנכ״ל המועצה המקומית בני עי"ש, שהגיע לתמוך במפגינות, אמר להן: "לא היינו מצליחים לעבור את מדבר הקורונה ללא עזרתכן. מגיעים לכן תנאי עבודה ושכר ראויים".

הפגנת עובדות סוציאליות בכניסה לכפר אחים מול ביתו של שר האוצר ישראל כ״ץ (קרדיט: איגוד העובדות הסוציאליות)

מוקדם יותר היום פנה דורון מילברג, מנכ"ל עיריית רחובות, שמשמש גם כיו"ר איגוד המנכ"לים והמזכירים ברשויות המקומיות לשר כ"ץ ולשר הרווחה, איציק שמולי, בשם המנכ"לים ברשויות המקומיות ב"הכרזה על מצב חירום" ובדרישה להביא את המשבר לסיומו באופן מהיר ומיידי.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"המצב מתדרדר ואנו עדים לעלייה של עשרות אחוזים בפניות לשירותי רווחה, וכרגע – אין מי שיעשה את תפקידם המורכב של העו"סים ואין מי שייתן מענה ברשויות המקומיות לתושבים הנזקקים. מסגרות נסגרות, אין מענה אנושי, אין טיפול, אין תמיכה, אין מעקב, אנו נמצאים במצב של חוסר אונים מול הנשים המוכות, העניים, הילדים בסיכון, האנשים עם המוגבלויות והצרכים המיוחדים, המכורים, המובטלים החדשים, הנוער בסיכון, הקשישים הבודדים והתינוקות המוזנחים. עד מתי? כמנהלים של המערכת העירונית אנו מתריעים על מצב חירום! אנו לא יכולים להמשיך לנהל את העיר ללא שירותי הרווחה. אנו פונים אליכם בבקשה לתמוך במהלך של העובדים הסוציאליים ולהביא את המשבר לסיומו באופן מהיר ומיידי״.