נער בן 17 נפל הבוקר (ראשון) מגובה באתר בניה בכפר סבא ונפצע באורח בינוני. הוא פונה על ידי מד"א לבית החולים מאיר עם חבלות בגב ובחזה. על פי חוק מאוגוסט 2018, נאסר על העסקת בני נוער באתרי בניה, ואף על כניסתם אליהם, בשל מסוכנותם. בעקבות התאונה נשלח מפקח מינהל הבטיחות לאתר.

הנער נפל מפיגום זקפים. האירוע התרחש באתר הבניה ברחוב אנילביץ' 17, בביצוע חברת דן דיור נאה חברה לבניין בע"מ. באתר זה ניתנו בין נובמבר 2019 לאפריל השנה שורה של צווי בטיחות בגין עבודה ללא אמצעי בטיחות לעבודה בגובה, התקנת פיגום בגובה למעלה מ-6 מטרים שלא תחת ניהולו והשגחתו הישירה של בונה פיגומים מקצועי, שימוש במכונת הרמה בלא בדיקה ראשונית, חפירה מסוכנת שלא דופנה מפני התמוטטות ועבודה בקרבה מסוכנת לקו מתח גבוה.

"הנושא של העסקת בני נוער באתרי בניה ייבחן בחומרה", אומר ל'דבר' חזי שוורצמן, מפקח העבודה הראשי במינהל הבטיחות והבריאות במשרד העבודה, "לפיכך מנהל העבודה ובעלי תפקידים יזומנו לבירור . מפקחי המינהל ימשיכו ביד קשה באתרי בניה להגדלת הבטיחות של העובדים בישראל. לא נתפשר באתרי הבניה ובמפעלים על נושא בטיחות העובדים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מוקדם יותר היום נפצעו שני עובדים כבני 30 במהלך עבודה עם מכונה לחיתוך ברזל שנפלה עליהם במפעל בפארק התעשיות פלמחים. העובדים פונו לבית החולים אסף הרופא כשהאחד במצב קשה והשני במצב קל. שניהם סובלים מחבלות בראש ובגפיים.

"תוך כדי הטיפול הרפואי סיפרו לנו שהם נפצעו במהלך עבודה עם מכונה הידרואלית", סיפרו חובשי מד"א יששכר וייס ושלומי בן שימול. "הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני שכלל קיבועים ועצירת דימומים והם פונו לבית החולים כשמצבם יציב".

עובד נוסף בן 32 נפצע באורח בינוני מפגיעת חפץ כבד במפעל באשקלון ופונה לבית החולים ברזילי עם חבלות בפלג גופו העליון. עובד אחר כבן 54 נפגע באורח בינוני במהלך עבודה עם מסור דיסק באתר בניה בגבעת זאב ופונה לבית החולים הדסה עין כרם עם חבלות בפניו.