הסתדרות האחיות מאיימת בעיצומים, ודורשת תוספת תקנים. האחיות שלחו הבוקר (שני) מכתב לשר האוצר, ישראל כ"ץ, בו הן דורשות פגישה דחופה, לאחר מיצוי המגעים עם אנשי משרד האוצר. ״נפעל בכל דרך אפשרית וחוקית הנתונה בידנו, כולל פעולות ארגוניות, על מנת לעצור את הקריסה ולהציל חיי אדם".

בהסתדרות האחיות מזהירים ש״משרד האוצר מונע הקצאת מאות תקנים, ומוביל את מערך האחיות כולו לקריסה ולסיכון ממשי של חיי אדם״. הן מתריעות מקריסת מערך האחים והאחיות בחורף הקרוב, עקב עומסים הקיימים מדי שנה, בתוספת הטיפול בחולי הקורונה.

אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות. (צילום: פלאש90)

לפני שבועיים וחצי הכריזו האחיות על סכסוך עבודה לאור העומסים עליהן. כעת תמה תקופת הצינון, והן יוכלו לנקוט עיצומים. בין היתר הן מתריעות מריבוי אחים ואחיות בבידוד, שמגביר את העומסים: נכון לאתמול (ראשון) 758 אחים ואחיות שהו בבידוד – מה שמגביר את העומסים. בנוסף, הן מתריעות כי משרד האוצר מסרב לחדש את ההסכם מתקופת הקורונה שאיפשר עבודה במתכונת 'קפסולות' במשמרות של 12 שעות, על מנת לצמצם סכנת הידבקות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במכתבן כותבות האחיות: ״לצערנו, ואנו אומרים זאת בלב כבד ומתוך הערכה רבה לאנשי משרד האוצר, נראה שהדיונים עמם מוצו מאחר ואין שם הבנה והפנמה של גודל המשבר והעומסים הבלתי אפשריים בהם עובדים האחים והאחיות ובעיקר המחיר הכבד בחיי אדם שישלמו אזרחי ישראל עם קריסת מערך האחים והאחיות.

״במצב הדברים האמורים, קריסת מערך האחים והאחיות היא איננה "תחזית אימים" היא רק עניין של זמן שאנו גם יודעים את מועדו, בחורף הקרוב – עם החולים המורכבים והשפעת, והפעם בתוספת הקורונה״.

הסתדרות האחיות דורשת פגישה דחופה עם שר האוצר, כבר בימים הקרובים, זאת על מנת ״להביא פתרון הולם למשבר האחים והאחיות ולהיערך מבעוד מועד, והכל במטרה למנוע את קריסת מערך האחים והאחיות ומערכת הבריאות ופגיעה ממשית בחיי אדם״.