הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן פרסמה היום (שני) אזהרה לציבור בה היא קוראת לגלות ערנות בעת השימוש באתר "בוקינג" להזמנת מקומות לינה בארץ ובחו"ל. ברשות מזהירים כי המחירים המוצגים בו לשירותים המוצעים בישראל הם אינם המחירים הסופיים וכי הצרכן ייאלץ בעת התשלום בפועל, להוסיף 17% על המחיר המוצג באתר.

עו"ד מיכאל אטלן הממונה על הרשות מציין כי "בוקינג מפרה את החוק כאשר אינה מוסיפה למחיר המוצג באתר את רכיב המע"מ לשירותים הניתנים בארץ ובכך למעשה מטעה את הצרכן הישראלי". משבר הקורונה הביא ישראלים לרכוש באמצעות אתר בוקינג שירותי לינה בישראל בלבד. ברשות מזהירים כי כעת עולה חשש ממשי כי ההטעיה נעשית כעת באופן מוגבר שמטעה צרכנים רבים.

הרשות מנהלת מאבק משפטי מול נציגת אתר "בוקינג" בישראל, במהלכו כבר הטילה על החברה קנס כספי בשיעור 2.8 מיליון שקלים בגין הפרת החובה להציג את המע"מ במחיר הכולל.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

נציגת אתר "בוקינג" בישראל ערערה לבית משפט השלום בטענה כי היא חברה נפרדת ואינה חלק מחברת בוקינג הבינלאומית, שמקום מושבה בהולנד. בית משפט השלום קיבל את הערעור. ברשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן לא מקבלים את הערעור וטוענים כי פסיקתו של בית משפט השלום נוגעת לזהות החברה המפרה ולא לעצם הפרקטיקה המפרה.