מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, דיווח הערב כי נכון להיום בבתי החולים יש 526 מאושפזים, 183 חולים קשים. סה"כ יש בישראל יותר מ 40,000 חולים מאומתים, 8% מהם מעל גיל 65. הלוי הביע דאגה מהעליה בתחלואה.

עוד דיווח לוי כי מספר הבדיקות הגיע לכ-28,000 בדיקות ביום, מתוכן 6% מהבדיקות  מניבות תוצאה חיובית ואמר: "מי שלא עוטה מסיכה מסכן את כל הסובבים אותו בהדבקה. אני לא בטוח שאנחנו מבינים עד כמה יש עליה בתחלואה".

בתגובה לשאלה על ניהול מרכז השליטה, בעקבות הודעתו של האלוף במיל' רוני נומה שויתר על התפקיד לאחר שלא קיבל סמכויות אמר לוי: "אנחנו ממשיכים לחפש מועמדים אחרים לתפקיד המנהל האופרטיבי הנדרש למערכה כזאת. יהיה מפקד על שמנהל את כל המערכה: לוגיסטי, תקציבי, כוח אדם, ורפואי. כל אלו ינוהלו יחד באותו משלט שתפקידנו להביא את המרכיב הרפואי".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על מדיניות ההגבלות אמר לוי: "אנחנו משתדלים לייצר הגבלות שתימנע התקהלויות שהם שורש ההדבקה. רצינו לשמור את הבריכות במלונות כי הבנו כמה החזרת המלונות לפעילות חשובה".

על הדרישה לסגור את חדרי הכושר הסביר כי הם סובלים מוונטילציה לא טובה, אנשים פולטים רוק וזיעה ללא מסיכה וכי על פי מחקר שבוצע 23% ממכשירי הכושר נושאים חיידקים. "אך לצערי ועדת הכנסת החליטה מה שהחליטה ונכבד. אני מצר על כך שלא אישרו את הדברים שלהבתנו צריך לעשות. נמשיך לעקוב וכמובן נעלה עוד הצעות".

על האפשרות כי יוטל שוב סגר כללי אמר לוי כי: "בגל הראשון הסגר מנע את ההדבקה. אנחנו לא רוצים להגיע שוב לסגר. ומנסים לעשות זאת בעזרת הסגרים מקומיים והנחיות . זה בידינו".