בג"ץ הוציא ביום חמישי צו על תנאי כנגד יציאת התאגיד מירושלים, בו ביקש מהמדינה להסביר בתוך 20 יום מדוע תאגיד השידור הציבורי החדש לא יפעל ממתקני רוממה של רשות השידור המצויים בבעלות המדינה לתקופת הביניים או במתקן הלני המלכה עד לכינון משכן קבע. משמעות הדבר כי כי בשלב זה לא יוכל התאגיד לעבור למודיעין.

הצו ניתן במסגרת עתירה שהגישה עיריית ירושלים בנושא, אליה הצטרפו ח"כ רועי פולקמן (כולנו), ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני), ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) ואגודת העיתונאים בירושלים.

בתאגיד השידור הציבורי הבהירו כי ההחלטה שלא לפעול במתקנים הקיימים בירושלים, מקורה באיסור שהוטל מצד משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל, שכן קיימת כבר תב"ע (תכנית בניין עיר, ד.ר.) להקמת יחידות דיור במקום. עם זאת, במהלך הדיון בעתירה טענו נציגי התאגיד כי המתחמים בירושלים- זה של שידורי הטלוויזיה וזה של שידורי הרדיו – לא עומדים בדרישות הטכנולוגיות  הדרושות לו וכן קיימים במקום בעיות של רישוי עסקים ותקנות כיבוי אש.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד טענו נציגי התאגיד החדש כי המעבר למודיעין הוא חלק  ממהלך ההתנתקות מהדימוי השלילי של רשות השידור. על כך השיבה שופטת העליון, אסתר חיות, כי "גם מודיעין לא פתרון למיתוג. המיתוג לפי החוק היא ירושלים". השופט אליקים רובינשטיין השיב גם הוא לטענות בדבר המיתוג המחודש ואמר "שמענו כאן, שאחת הסיבות למה לא רוממה, זה כדי להתנתק מהדימוי של המותג הקודם. לכך יש פתרון – אפשר לעשות סוג של הפרדה. עושים שבוע נתק ועכשיו יש שלטים חדשים".

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בירך על החלטת השופטים ואמר כי "מישהו היה יכול להעלות על דעתו שבית המשפט העליון או הכנסת יעברו למודיעין? בימים אלו כשאנחנו נלחמים על מעמדה של ירושלים בעולם ומאותגרים השכם וערב על ידי חורשי רעתנו, מבייש ומאכזב שאנחנו נדרשים לעתור נגד התאגיד כדי לדרוש את חיזוק מעמדה של ירושלים. בזמן שאנו עמלים על בניית כלכלתה וחיזוקה של בירת ישראל , היד השנייה פועלת בניגוד לחוק ולמדיניות הממשלתית ופוגעת בירושלים. נמשיך לעמוד על המשמר ולא לאפשר זאת בשום אופן".

מרשות מקרקעי מקרקעי ישראל סירבו להגיב להחלטת בג"ץ. תגובת משרד האוצר לא נתקבלה עד לשעת פרסום כתבה זו.