ראשי ההסתדרות, נשיאות המגזר העסקי ומרכז השלטון המקומי יצאו הערב (חמישי) בקריאה בהולה לראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לסגור את בתי הספר והגנים של החופש הגדול כחלק משורת ההגבלות החדשה הצפויה להיות מוטלת על המשק למניעת התפשטות נגיף הקורונה. צעד שכזה, לדבריהם, צפוי לפגוע אנושות במשקי הבית של כמיליון עובדים במדינת ישראל. "מה אמורים לעשות הורי הילדים? מה יעשו המעסיקים? נראה שאף אחד לא נתן את הדעת לפני שהתקבלה ההחלטה," כתבו במכתבם.

המכתב נשלח על ידי יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי ויו"ר המרכז לשלטון מקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבס. השלושה סיפקו במכתב נתונים לפיהם במסגרת תוכנית בתי הספר והגנים של החופש הגדול, רשומים כ-700 אלף תלמידים, שמיליון הוריהם לא יוכלו להמשיך בשגרת עבודתם ופרנסתם אם תבוטל. מאות אלפי עובדים אחרים לדבריהם – יאבדו עבודתם בשל ביטול התוכנית, ביניהם: מורים, גננות, סייעות, מדריכים, מפעילי חוגי העשרה ובני-נוער.

עוד הוסיפו כי על פי הנתונים שבידיהם, בחלוף 16 יום מתחילת הפעלת התוכנית, רק 895 תלמידים המהווים כ-0.1% מהרשומים, נדבקו בנגיף. "אנו עדים למאמציך לבלימת הידרדרות המשק ולחיזוק כלכלת ישראל. מאמצים הדורשים תהליכי קבלת החלטות מורכבים, שבסופם, מוטלת עליך האחריות" כתבו. "החלטה על סגירת התוכנית, תגרור פגיעה אנושה למשק מבלי נתונים המצדיקים זאת!"

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר