העובדות והעובדים הסוציאליים שובתים זה היום ה-15, והפגינו הבוקר (שני) בצמתים רבים. שר האוצר ישראל כ"ץ אמר היום (שני) בוועדת הכספים על שביתת העובדות הסוציאליות: "מתנהל איתן מו"מ ממושך, הגענו לפתרון שמאפשר לתגבר את כל המוגנות, וגם סדרת מענקים של השנה הזו והשנה הבאה. בסוף הסכמנו למענקים לכל העובדות הסוציאליות, לא חלקי. יו"ר האיגוד חרמוני חזרה בה, ואמרה שהיא לא מוכנה לפתרונות אם לא דנים בהסכמי השכר הקבועים. אנחנו לא יכולים לחצות כמשרד אוצר את הגבול הזה".

מוקדם יותר היום (שני) מאות עובדות סוציאליות הפגינו בצמתים ברחבי הארץ בדרישה משר האוצר ישראל כ״ץ להתעורר ולפתור את המשבר בשירותי הרווחה, המושבתים כבר 15 ימים. העובדות הסוציאליות מפגינות בצומת אלוף שדה, צומת חולון, צומת שילת, גדרה, צפת, עכו, צריפין, צומת סירקין ועוד.

הפגנת העובדות הסוציאליות בצפת (איגוד העו"ס)

פגישת המשא ומתן, שהתקיימה אתמול (ראשון) בין איגוד העובדים הסוציאליים ומשרד האוצר הסתיימה ללא הסכמים, טרם נקבעה פגישה נוספת. בהודעה שפרסם האוצר נטען כי נציגי האיגוד דחו את ההצעה להסכם שכולל בתוכו העלאת שכר עד יוני 2021. מאיגוד העובדים הסוציאליים נמסר, מנגד, כי לא הוצעה העלאת שכר בכלל, ומדובר ב"פייק ניוז". עוד טענו באיגוד כי בפגישה השתתפו מטעם האוצר פקידים מדרג נמוך שלא יכולים לקבל החלטות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

השביתה מקיפה את כל העובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות, במשרדי הרווחה, החינוך והבריאות, ביטוח לאומי, הרשות לשיקום האסיר, יחידות הסיוע לבתי המשפט, חקירות ילדים, פנימיות, וועדות להפסקת הריון.

כחלק מהשביתה לא נערכות חקירות ילדים, לא ניתנים צווי הגנה לילדים ונוער בסיכון, לא מתקיימות ועדות להפסקת הריון, לא ניתן מענה לפניות קשישים, לא מטופלים מקרי אלימות במשפחה, לא נערכות השמות של קטינים לפנימיות ולא מוגשים תסקירי עובדות סוציאליים לעבריינים ועצירים שיחזרו לקהילה.

הפגנת העובדות הסוציאליות בצומת סירקין (איגוד העו"ס)