דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי כ"ה בשבט תשפ"ב 27.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חינוך

חינוך / על רקע שיעורי תחלואה נמוכים: משרד הרווחה קורא לא לסגור את מעונות היום

במשרד מתחו ביקורת על החלטת קבינט הקורונה לסגור את כל מוסדות החינוך והטיפול | על פי נתוני המשרד, מאז תחילת יולי נמצאו נדבקים בפחות מ-1% מהמעונות

כיתה במעון יום (אילוסטרציה. Shutterstock)
דוד טברסקי

משרד העבודה והרווחה קורא לממשלה להמשיך להפעיל את מעונות היום, זאת לאור שיעורי התחלואה הנמוכים בגיל הרך. השר איציק שמולי: "סגירת המעונות עלולה להנחית מכה אנושה על ההורים הצעירים והמשק כולו".

המשרד מתח ביקורת קשה על החלטת קבינט הקורונה להשבית כלל מוסדות החינוך והטיפול, בהם מעונות היום. לטענת המשרד, הנתונים המעודכנים מוכיחים כי אין הצדקה להפסקת הפעילות במעונות, חרף העלייה הכללית בתחלואה, וזאת כל עוד רמת התחלואה במוסדות החינוך והטיפול לגיל הרך נשארת נמוכה.

על פי האגף למעונות יום במשרד, מאז תחילת יולי, רק ב-18 מתוך 2,000 המעונות נמצאו נדבקים בקורונה, פחות מ- 1%. בנוסף לכך, טענו שרק עשרה מהם נסגרו לשבועיים, בעקבות הנחיות משרד הבריאות, כשביתר במעונות נסגרו כיתות נקודתיות.

על פי הנתונים, בחודש האחרון נסגרו לשבועיים תשעה מעונות באזור המרכז, שלושה בירושלים,  ארבעה בצפון ושניים באזור הדרום. סך הכל, נכנסו לבידוד 1,083 ילדים, מתוך כ-130 אלף המטופלים במעונות, שחזרו לפעילו סדירה בתום שבועיים.

"העלייה הארצית בתחלואה בהחלט מדאיגה, אך הנתונים מלמדים בבירור שהשמירה על הנהלים במעונות אפקטיבית", אמר שמולי, "אין שום הצדקה להפסקת הפעילות. במידת הצורך ניתן בהחלט להקטין את הסיכון על ידי מעבר לעבודה בקבוצות קטנות יותר, תוך תגבור ושיפוי מערך הגיל הרך".

יו"ר נעמת חגית פאר: "משקיעים את האנרגיות במלחמות אגו ומפקירים את האחיות, העובדות הסוציאליות והמחנכות במעונות. המשבר הזה הוכיח, שללא חוסן חברתי, המדינה לא תצליח לצאת מהמשבר. האחיות, העובדות הסוציאליות, המחנכות במעונות, משוועות ליחס מהממשלה הזאת, אך כל מה שאכפת לחבריה זה הם עצמם".

מעונות היום המפוקחים נותנים מענה לכ-130 אלף ילדים ומשפחות, ונותנים מסגרת מסובסדת לגיל הרך מגילאי 0 עד 3. המעונות חזרו לפעול ב-7 במאי, אחרי חודש וחצי של הפסקה. בהתחלה פעלו המעונות במתכונת קפסולות קפדנית, תוך הגבלת גודל הקבוצות ל-17 ילדים בלבד, כאשר המטפלות ללא מסכות אך תוך שמירה על נהלי היגיינה קפדניים. החל מה-15 במאי, חזרו המעונות למתכונת פעולה רגילה.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!