"לא הגיוני שחברה ממשלתית תעשה כעת התייעלות", אמר הבוקר (רביעי) שר הכלכלה עמיר פרץ (העבודה), בדיון ועדת הכלכלה שעסק בכוונת התעשייה האווירית לפטר 900 עובדים. "נכון שבתעשייה האווירית יש חלקים שעוסקים בתעופה וחברות התעופה במשבר. אבל לשלוח אותם היום לשוק העבודה זה מעשה שאסור שייעשה".

המשנה למנכ"ל התעשייה האווירית, אייל יוניאן אמר "נהפוך כל אבן יחד עם ארגון העובדים כדי לא לפטר, אבל אם מישהו חושב שנוכל להימנע מפיטורים כששווקי היעד כמו הודו לדוגמה מתכווצים – זה לא הגיוני". עוד הוסיף יוניאן כי אחת הבעיות של התעשייה האווירית היא שכחברה ממשלתית היא מתמודדת עם רגולציה שמטילה עליה קושי בהתמודדות מול החברות הפרטיות המתחרות. "אנחנו מתמודדים עם אלביט ובואינג, חברות עולמיות שגם כן מפטרות. ב-2010 התקבלה החלטה אומללה של פקידות האוצר שהתעשייה האווירית איננה זכאית ליהנות מהחוק להשקעות הון, למרות שזו החברה שנותנת הכי הרבה תעסוקה, ואחר כך אומרים לנו 'למה אתם מפטרים עובדים?'".

יו"ר ארגון עובדי התעשייה האווירית יאיר כץ אמר בוועדה: "התעשייה האווירית נכנסה למשבר במצב כלכלי טוב. מנכ"ל התעשייה האווירית אמר בתחילת החודש שמצבה הכלכלי טוב. פיטורי מאות עובדים בחברה ממשלתית בבעלות מלאה של מדינת ישראל עומדת בניגוד גמור לרוח הדברים שנאמרים פה, כשהכנסת מעודדת מקומות תעסוקה ומתמרצת להחזיר עובדים לתעסוקה". כץ הוסיף כי בשלוש השנים האחרונות תרמו עובדי החברה כשני מיליארד שקלים על מנת לשמר את איתנותה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) הביע תקווה כי המשבר ייפתר במו"מ בין הוועד וההנהלה. "אתם ידועים בחשיבה היצירתית שלכם". עם זאת הוסיף כי במידת הצורך, תתערב הוועדה בנושא באמצעות חקיקה, בין היתר בהקשר של עודף הרגולציה על החברה.