יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, הנחה להקים קרן סיוע למען העצמאים ומשפחותיהם שנקלעו למצוקה כלכלית. באמצעות הכספים שיופקדו לקרן, תחלק ההסתדרות אלפי חבילות מזון לעצמאים, שכל אחת מהן תכלול מוצרים בשווי 350 שקלים ויישלחו עד לפתח ביתם.

בר-דוד אמר כי ההסתדרות פעלה תמיד ותמשיך לפעול מתוך סולידריות, מתוך מקום שמחבר ולא מתוך מקום שמשסע. "לכן, אני רואה חובה מוסרית ואזרחית לסייע לאוכלוסיית העצמאים שנפגעה בחודשים האחרונים בצורה אנושה מהתפרצות הקורונה"

יוזמה זו מצטרפת לשורה של פעילויות שקידם בר-דוד בחודשים האחרונים למען העצמאים, במסגרתן נפגש עם קבוצות שונות שמייצגות את העצמאים ואף הצהיר כי הוא פועל להקמת "הסתדרות העצמאים" שתאחד את פועלם ותפעל תחת ההסתדרות הכללית. בר-דוד מבהיר כי ההסתדרות עומדת לצד ציבור העובדים כולו: "נמשיך לעמוד לצדם של העובדים, שכירים ועצמאים, ונשקיע מאמצים רבים כדי לקדם פתרונות שעשויים להקל את המצב, עד שנצלח אותו יחד".​

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בשיחות שערך עם האוצר דרש בר-דוד לעגן רשת ביטחון לעצמאים בתקופה של מלחמה או מגיפה עד לגובה של 10,500 שקלים בחודש, בדומה לסכומים שיכולים לקבל שכירים מהביטוח הלאומי.

לפי הודעת ההסתדרות, עצמאים שמרגישים שנקלעו למצוקה וירצו לקבל סיוע ואת סל המזון יכולים לפנות כבר עכשיו למוקד המידע והשירות של ההסתדרות בטלפון – 2383*. לאחר תהליך שיכלול מתן פרטים מזהים ומספר עוסק מורשה, תדאג ההסתדרות לשלוח את החבילה עד לפתח ביתם של הפונים, ללא תשלום.