ערב נוסף של מחאה: אלפים מתנועת הדגלים השחורים וארגונים נוספים הפגינו אמש (חמישי) מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, בדרישה שלא לאפשר לראש הממשלה נתניהו לכהן תחת כתב אישום, ובמחאה על המצוקה הכלכלית.

במקום היו גם קבוצת מפגינים שבאו לתמוך בראש הממשלה וכוחות משטרה גדולים התפרשו באזור.

עם סיום ההפגנה ביקשו חלק מהמשתתפים להתחיל צעדה בכיוון מרכז העיר. המשטרה הקימה מחסומים והודיעה כי לא תאפשר את הצעדה. במקום התפתחו עימותים בין המפגינים לשוטרים, במהלכם נעצרו כ-55 אנשים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפי המשטרה נעצר במקום חולה מאומת שלא לבש מסכה, אך לאחר בדיקה התגלה כי הוא סיים את תקופת הבידוד.

במהלך ההפגנה עיכבה המשטרה 5 חשודים, בגין חשדות בתקיפה ובמכירת אלכוהול. מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, הגיע למקום: "תפקידנו לאפשר את חופש המחאה לכל אזרח באשר הוא בהתאם להוראות החוק. מנגד שלום הציבור ובטחונו עומדים מעל לכל, לכן לא נאפשר אלימות, ונדליזם או פגיעה בשוטרים ואזרחים".

הפגנות מחוץ למסיבת העיתונאים של ראש הממשלה (צילום: הדגלים השחורים)

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה למפגינים במסיבת עיתונאים שערך הערב: "אל תגררו את המדינה לאנרכיה. אל תבזו את סמלי המדינה, כפי שראינו בתצוגה המבישה הזו. אל תתקפו את השוטרים, הם עושים את העבודה שלהם".

הפגנות מחוץ למסיבת העיתונאים של ראש הממשלה (צילום: הדגלים השחורים)

הפגנות מחוץ למסיבת העיתונאים של ראש הממשלה (צילום: הדגלים השחורים)

הפגנות מחוץ למסיבת העיתונאים של ראש הממשלה (צילום: הדגלים השחורים)

תנועת הדגלים השחורים הגיבה לדברי נתניהו: "תפסיק לבזות את מדינת ישראל במעשי שוחד מרמה והפרת אמונים, אל תטיף לאלפי הצעירים שיוצאים להילחם על עתידם, עתיד שאתה מחרב כל יום שאתה בתפקיד״.

אמש דווח בחדשות 13 על פגישה שהתקיימה בין תושבים המתגוררים בסמוך למעון ראש הממשלה לבין מ"מ מפכ"ל המשטרה ובכירים נוספים לבין השר לבטחון פנים אמיר אוחנה, בעקבות טענות התושבים כי ההפגנות במקום יוצרות רעש ופוגעות במרקם החיים באזור. על פי הדיווח אוחנה דרש מהמשטרה שלא לאפשר הפגנות באזור.

מהמשטרה נמסר בתגובה לפרסום כי "המשטרה תמשיך לפעול גם בנושא זה בשוויוניות וללא משוא פנים, בהתאם לחוק ולפסיקות בית המשפט."

הפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, 23 ביולי 2020

לקראת ההפגנה קראו המארגנים: "לכל אחד מותר למחות ולהפגין. למרות מה שחושב השר לבטחון פנים, את הדמוקרטיה אסור להשתיק, ואת זכות ההפגנה אסור לבטל. אנחנו קוראים להימנע היום מאלימות ופרובוקציות, ולאפשר מחאה ציבורית, החיונית כל כך לשלטון החוק, ולדמוקרטיה הישראלית".

בין הארגונים השותפים בהפגנה – דגלים שחורים, Crime minister, אנו – עושים שינוי, דרכנו, הברית הישראלית, א.ו.מ.ץ, מרכזים לצדק חברתי, תנועת הבוגרים של השומר הצעיר, המטה לשיתופי פעולה בין המחאות לארגונים, צעדת המיליון, אומני הרחוב, התנועה הקיבוצית, שרשרת אנושית, ועד הפעולה של תעשיית האירועים, בממלכתיות, צו 8 לפועלי התרבות, התנועה הירוקה, שומרי הבית, אזרחיסט, מחאת הכסאות, אין מצב מיסודה של תנועת היחידים, מחאת הגרעין האיתן, ועד מפיקי התרבות ואחרים.