עובד בן 72 נהרג היום (ראשון) בתאונה במחצבת עציונה, סמוך לבית שמש. ישראל נוימן, חובש בכיר במד"א, סיפר כי כשהגיעו כוחות ההצלה למחצבה ראו את הפועל שנלכד בין רכב לסלעים כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה. לדבריו, כוחות הכיבוי פעלו במשך דקות ארוכות על מנת לחלצו. "הוא היה ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו". זהו העובד ה-27 שנהרג בתאונות עבודה מאז תחילת השנה.

מדובר במחצבה של חברת שפיר. על פי ממצאים ראשוניים בשטח, ההרוג הוא עובד מעבדות שלקח דגימת אבן במחצבה, ובדרכו לכיוון המשרדים, נקלע ככל הנראה לאזור בו בוצע פיצוץ מבוקר. הפיצוץ הפיל שפוכת אבנים וסלעים על רכבו וגרם למותו. מפקחי מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית הגיעו למקום וסגרו את המחצבה לזמן בלתי מוגבל, עד למיצוי הבירורים באשר לבטיחות הפעלתה.

מחצבת עציונה, סמוך לבית שמש, בה נהרג עובד בן 72. (צילום: צוות הצלה)

מחברת שפיר נמסר: "אבל כבד ירד על קבוצת שפיר, עם הישמע דבר הבשורה. בטיחות בעבודה וההקפדה עליה היא ערך מכונן בקבוצה. נסיבות התאונה נבדקות כרגע, ולא נוכל להתייחס לפרטי המקרה מעבר לכך".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"תאונות רכב הם גורם הפגיעה העיקרי בענף התעשייה, האחראי ל-40% מכלל תאונות העבודה הקטלניות בענף זה בשנים האחרונות", אמרה ד"ר הדס תגרי מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, "חלק ניכר מתאונות אלה מתרחש בממשק בין רכבי עבודה לעובדים על הקרקע ; יש לקוות שתאונות אלה ומאפייניהן ייחקרו וייבחנו היטב לבחינת הגורמים להן ולשם פעולה למניעת הישנותן בעתיד".

מוקדם יותר היום נפל עובד כבן 30 מפיגום בגובה 3 מטרים באתר בניה בשכונת קריית חיים בחיפה. הוא פונה במצב בינוני לבית החולים רמב"ם.

בשבת נפטר נסים פאריד דביני ז"ל (33), חודשיים לאחר שנפצע בתאונת עבודה באתר בניה בהרצליה.

ביום שישי נפל עובד כבן 40 מגובה שלושה מטרים באתר בניה ברחוב קציר בכרמיאל ופונה לבית החולים לגליל בנהריה שם הוגדר במצב בינוני עם חבלה בחזה. עובד נוסף כבן 54 נפל מסולם ברחוב יוחנן לינדנר בבאר שבע, ופונה במצב בינוני לבית החולים סורוקה עם חבלות בפלג גופו העליון. ביום חמישי נפל עובד כבן 50 מגובה אל תוך פיר באתר בניה ברחוב החשמונאים בבת-ים ופונה לבית החולים וולפסון במצב בינוני עם חבלה רב מערכתית.​