שר האוצר ישראל כ"ץ הודיע כי יפעל לביטול ההפחתה בגובה 30% מדמי האבטלה ללומדים בהכשרות מקצועיות בתקופת הקורונה, במטרה לעודד יציאתם של עובדים להכשרה מקצועית או להסבה מקצועית שתסייע להם לשוב לשוק התעסוקה. התיקון אמור להיות משולב בהצעת חוק התכנית לסיוע כלכלי לקורונה, הנדונה היום בועדת הכספים. ההחלטה באה על רקע הצעת חוק פרטית שהגישה ח"כ אתי עטיה (הליכוד) ופנייתה של ח"כ הילה שי וזאן (כחול לבן).

בנוסף לביטול ההפחתה, הודיע השר כ"ץ כי יבחן בטווח הזמן המיידי מתן תמריץ מיוחד למעסיקים שיכשירו עובדים הנמצאים בחל״ת לתחומי פעילות מועדפים בעלי תרומה גבוהה לפריון ולצמיחת המשק.

השר כ"ץ אמר: "במסגרת רשת הביטחון הכלכלית להתמודדות עם הקורונה ולצד המרצת המשק, כפי שהבטחתי, אנו לא משאירים אף אחד מאחור".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ח"כ אתי עטיה: "בשורה טובה ומעודדת למאות אלפי מובטלים שמעתה יוכלו להשתתף בהכשרה מקצועית ולקבל דמי אבטלה מלאים. ההשלמה ל-100% דמי אבטלה מהווה גם תמריץ לעבור הסבה או הכשרה מקצועית, ותעניק למובטלים את הזכות למינימום מחיה בכבוד". היא הודתה לשר כ"ץ ש"ביטל את העוול רב השנים".

ח"כ הילה שי וזאן: "שיתוף הפעולה הזה יצר הזדמנות חדשה למען מאות אלפי מובטלים, למען הצלתם של משפחות רבות מקריסה כלכלית ולמען שיקום כלכלת המדינה".