כוחות משטרה הגיעו הלילה (שני) לפנות אוהל מחאה שהוקם בגן העצמאות בירושלים, מרחק קצר ממעון ראש הממשלה, וזאת לאחר שלטענת הצעירים שהקימו אותו הוא קיבל את כל האישורים הדרושים. גן העצמאות בירושלים מרוחק מאזור מגורים, כך שרעש ללא הגברה לא מהווה הפרה של החוק. בשלב זה נראה כי הפינוי לא יצא עדיין אל הפועל.

בסרטון נשמע אחד הפעילים אומר לשוטר שהגיע לפנות את האהל: "תשמע, לא יקרה. אני אגיד לך למה לא יקרה. אנחנו שנינו אזרחים במדינה דמוקרטית וזה גובר, מה מפריע לעירייה שבן אדם בן 76 שם כיסא על הדשא זה עבירה?". "סיימת?", שואל השוטר, "את כל הציוד לשינת הלילה לפנות, יש לכם רבע שעה, עשרים דקות".  "העירייה אמרה לנו לפרוק, זה הציוד שהחרמתם (צעקות 'גנבתם') בצורה לא חוקית, ציוד, מילאתם הוראה פוליטית".

שוטרים עוצרים מפגינה בהפגנה בירושלים (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90).

בהודעה שהפיצו בקבוצת הוואטסאפ הפנימיות של המחאה, כתבו: "הודעה מהצעירים בגן העצמאות בירושלים: הקמנו מאהל מחאה חוקי ועכשיו המשטרה והעירייה הגיעו לפנות אותנו. זו פקודה לא חוקית! פקודה פוליטית. אנחנו עומדים מולם עם אמיר השכל. כרגע מדברים ומושכים זמן. אנחנו צריכים אתכם איתנו כאן!".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

המחאה מול בלפור נמשכת כל הזמן, בנוסף לפעילים של 'הדגלים השחורים', 'חוזה חדש' ו'קריים מיניסטר', מגיעה קבוצת צעירים המתרגלים יוגה להפגנה שקטה בכל יום באזור.

לקראת תשעה באב מתוכננים מפגשים רבים במקום, הקרנת סרטו של רינו צרור "יהודים פעם שלישית', מפגש עם הפעילה לאה שקדיאל, ומעגלי שיח. מחר תערך הפגנה מול ביתו של השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, בשל פרסום הקלטות בהן נשמע אומר, בעת שיחה עם מפקדי המשטרה, שיש להגביר את האכיפה על המחאה בבלפור.

המשטרה מנסה לפנות מפגינים בעזרת סילוני מים (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90).

מעיריית ירושלים ומשטרת ירושלים לא התקבלה תגובה בשלב זה.​