שמו של שי באב"ד, מנכ"ל האוצר היוצא, עלה לאחרונה כמועמד אפשרי לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית. התפקיד התפנה לאחר שהאלוף במיל׳, נמרוד שפר, הודיע בתחילת החודש על פרישתו, בין היתר על רקע כוונת החברה לפטר 900 עובדים.

אלא שמינויו של באב״ד עלול להתקל בקשיים כיוון שדוד שלו, עו״ד שלום חמי, מכהן כסמנכ״ל החברה ומזכיר הדירקטוריון. עם כניסתו למשרד האוצר ב-2015 חתם באב"ד על הסכם ניגוד עניינים, לפיו יימנע מלטפל בנושאים הקשורים בשינוי מבנה הבעלות של התעשייה האווירית, ובכלל זאת בנושא הפרטתה המלאה או החלקית של החברה. 

במענה לפניית ׳דבר׳ השיב שי באב״ד: ״אני לא מתייחס ולא מגיב לשום דבר שקשור לתעשייה האווירית״.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

המנכ״ל הנכנס יידרש לטפל בסכסוך העבודה המתנהל בתעשייה אווירית, ובנוסף בכוונה להנפיק את החברה בבורסה. מתחרה פוטנציאלי נוסף על התפקיד, מלבד באב״ד, הוא אייל יוניאן, המכהן כיום כמשנה למנכ"ל והתמודד בעבר על התפקיד מול שפר.

אמש פורסם בתקשורת כי במסגרת משא ומתן בין הנהלת התעשייה האווירית וארגון העובדים, התגבשו הבנות להקפאת התוכנית לפטר מאות עובדים בחטיבת התעופה. אלא שבהודעה שפרסם יו"ר ארגון העובדים יאיר כץ, הוא הבהיר: "כדרכי בקודש גם הפעם אעדיף לנהוג באחריות ולא להיגרר אחר הפרסומים. אנו בעיצומו של משא ומתן אינטנסיבי ומשקיעים מאמצים אדירים כדי להסיר את רוע הגזרה. כולי תקווה כי בקרוב אוכל להיות איש בשורות".