מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי הדגיש היום כי "ההובלה המקצועית" של תחום החקירות "תישאר בידי אנשי המקצוע בבריאות הציבור, במטה ובלשכות". הדברים נאמרו על רקע תכניתו של פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו לתגבר את מערך הבדיקות האפידמיולוגיות באמצעות כוחות צה"ל, ונשלחו אתמול (רביעי) במכתב לרופאי ואחיות בריאות הציבור. 

לאחר שמספר גורמים תהו אם מדובר במחלוקת בין פרופ' לוי לבין פרופ' גמזו, הגיב משרד הבריאות, "שום מחלוקת כפי שמנסים לצייר בין מנכ״ל משרד הבריאות וממונה הקורונה (פרויקטור) פרופ׳ רוני גמזו. הם עובדים יחדיו בשילוב ידיים למען קידום המטרה: הפחתת התחלואה וקטיעת שרשראות ההדבקה. מנכ״ל משרד הבריאות בדבריו הבהיר שהאחריות המקצועית וההנחיה לקביעת אורך ומטרות התחקורים והורדת מקדם ההדבקה (R) היינה עניין מקצועי ובריאותי ויקבע על ידי אנשי בריאות הציבור ואפידמיולוגיה בביצוע של הצבא. הדבר יעשה כמובן יחד עם ממונה הקורונה פרופ׳ רוני גמזו."

זאב פלדמן, יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, אמר, "אני מברך על התכנית שנועדה להרחיב את החקירות האפידמיולוגיות. ברור שההנחיה המקצועית חייבת להישאר של משרד הבריאות, ושצה"ל יסייע במעטפת הלוגיסטית למימושה"

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר