הביטוח הלאומי החל הבוקר (ראשון) בהעברת כספי המענקים למשפחות – 500 שקלים עד הילד הרביעי במשפחה, ו-300 שקלים עבור כל ילד נוסף. היום יועברו המענקים עבור ילדים לחשבונות הבנק של הוריהם. בשלב השני יעביר הביטוח הלאומי  את יתר המענקים לחשבונות בנק שיש לוודא את פרטיהם.

מהביטוח הלאומי מדווחים כי השלב הראשון כולל תשלום לכ-1.22 מיליון חשבונות בנק בגין 2.98 מיליון ילדים עד גיל 18. בסך הכל בשלב הראשון מעביר הביטוח הלאומי כ-1.45 מיליארד שקלים.

לפי החוק שאושר בשבוע שעבר כל תושב ישראל יקבל מענק של 750 שקלים, ו-500 שקלים נוספים בעבור כל ילד מהראשון עד הרביעי. בלחץ יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) התווספה קיצבה גם הילדים החמישי ואילך בגובה 300 ש"ח לכל ילד.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בנוסף, מקבלי קצבת סיעוד, נכות, הבטחת הכנסה, עולים חדשים נזקקים, מובטלים מעל גיל 67, וקשישים מקבלי השלמת הכנסה זכאים לתוספת של 750 שקלים נוספים. אנשים בעלי הכנסה של 640,000 שקלים בשנה לא יהיו זכאים למענק.

בימים האחרונים עוסק הביטוח הלאומי בווידוא של פרטי חשבון הבנק של כל אותם זכאים שאינם מקבלים קצבאות באופן שוטף. בדיקה של פרטי החשבון המצויים בידי הביטוח הלאומי ועדכון פרטים ניתן לבצע באתר הביטוח הלאומי

תכנית המענקים: כמה יקבל כל אחד? (עיצוב: אידאה, Shuterrstock)