חמישה עובדים מהמרכז הרפואי לגליל בנהריה הותקפו באלימות קשה על ידי בת משפחה של אחד המאושפזים בחמישי האחרון, עם קבלת הבשורה על מותו. לפי הודעת בית החולים, האישה תקפה שלושה אחים ואחיות, בהם מתאמת טראומה והשתלות של המרכז הרפואי, איש כח עזר ואיש בטחון. במרכז הרפואי מתכוונים להגיש מחר (שני) תלונה במשטרה.

התקיפה אירעה לאחר שבני המשפחה התבשרו על מותו של נער בן 18 שסבל ממחלה קשה וטופל במרכז הרפואי במשך שבעה חודשים. עם ההודעה על מותו, בת המשפחה של הנפטר חנקה עובדת כוח עזר, התנפלה באגרופים על אחד האחים ביחידה והכתה את מתאמת הטראומה וההשתלות, שהגיעה באקראי למקום.

מתאמת ההשתלות, איווה שטיינר, נזקקה לקבלת טיפול רפואי בחדר המיון, לאחר שנדחפה באלימות והוטחה על הרצפה. "זו חוויה קשה מאוד, שאני לא מאחלת לאף אחד", אמרה, "הייתי כמו עציץ עבורם שנמצא מאחורי הדלפק, והם הוציאו עלי את זעמם. היה לי מזל גדול, מכיוון שאם הייתי נופלת שני סנטימטר הצידה, ראשי היה מוטח בדלפק, ולא בטוח שהייתי יכולה לדבר עכשיו. במשך למעלה מארבעים שנות עבודה כאחות, שמעתי על מקרי אלימות רבים, אך מעולם לא חוויתי זאת בצורה כה מוחשית וקשה כפי שהיה עכשיו".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, הגיב לתקיפה: "מדובר במקרה חמור ביותר. יש לנו אפס סובלנות למקרי אלימות נגד צוות מטפל. הצוותים שלנו עובדים בתנאים לא פשוטים ובתקופה קשה ביותר, וממשיכים לגלות מקצועיות ומסירות עד אין קץ. אני סמוך ובטוח שהמשטרה תדע למצות את הדין עם התוקפים".

במאי האחרון הותקפה אחות במרכז לבריאות הנפש בבאר יעקב על ידי מטופל, שגרם לה פציעות חמורות.