אושרה כניסתם של 17,000 סטודנטים ותלמידי ישיבות לישראל מחו"ל, בחודשים הקרובים. מנהל ״מגן ישראל״ פרופ׳ רוני גמזו קיבל את ההחלטה לאחר דיון עם יצחק הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית, פרופ' שלמה מור יוסף ראש רשות האוכלוסין, ד״ר אשי שלמון ממשרד הבריאות ונציגי המל"ג.

לפי ההחלטה, הסטודנטים ותלמידי הישיבות יורשו להיכנס רק אל מוסדות שאושרו על ידי משרד הבריאות והתחייבו לעמוד בתנאי בידוד של שבועיים בקפסולות של עד 6. עד כה אושרו 31 מוסדות מתוך 183 שהגישו בקשות, ותלמידי המוסדות יתחילו להיכנס בתקופה הקרובה.

מנהל ״מגן ישראל״, פרפו' רוני גמזו (צילום ארכיון: הדס פרוש / פלאש 90)

על פי הנתונים שהוצגו בפגישה מדובר בהגעה ללימודים באוניברסיטאות של עד כ-2,000  סטודנטים; עד כ-12,000 תלמידי ישיבות; עד כ-5,000 משתתפים בפרויקט מסע כ-500 משתתפים בפרויקט נעל״ה  וכ-1,500 במוסדות פרטיים. לפי משרד הבריאות, לא ניתן להעריך כרגע כיצד תתפרס הגעתם, אך ברור שהיא תהיה מפוזרת על פני כלל השנה ולא מיידית או בבת אחת.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במשרד הבריאות הדגישו כי על מנת לוודא שלא תהיה חריגה באף מוסד הנחה פרופ' גמזו אתמול את אנשי משרד הבריאות לנהל פיקוח ובקרה קבועים, ולצורך משימה זו יגויסו פקחים יעודיים. המשרד ידווח כל שבוע על כמות התלמידים שכניסתם אושרה.