שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, ויו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, נפגשו היום (ב') על מנת לבחון דרכי התמודדות לצמצום האבטלה בישראל. בפגישה סוכם על הקמת שולחן עגול שבו ייקחו חלק נציגי העובדים בהסתדרות; נציגי המעסיקים, התאחדות התעשיינים והעצמאים; ונציגי המדינה מהאוצר, משרד הכלכלה ומשרד העבודה.

בר-דוד ופרץ הסכימו שיש להחיל את המודל הגרמני שמאפשר חל״ת גמיש. המודל שגובש על ידי משרד הכלכלה והתעשייה, בהתייעצות עם גורמים במשק הישראלי, מאפשר למעסיקים להעסיק את עובדים בחלקיות משרה על פי הביקוש והצורך, כאשר המדינה משלימה את שכר העובד, באופן יחסי, דרך המעסיק.

יו״ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: ״מדיניות החל"ת הגמיש היא צעד משמעותי שיעילותו בצמצום שיעור האבטלה הוכחה כבר במדינות רבות. יש מעסיקים שמעוניינים להחזיר את העובדים לעבודה ולנו יש פתרון שכל הצדדים מרוויחים ממנו.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

״הזמן משחק כאן תפקיד חשוב ויישום המודל הגרמני בשלב מוקדם ככל האפשר, יוכל לתת למשק את הדחיפה שדרושה לשיקומו. יחד עם שר הכלכלה והתעשייה שמחוייב לנושא, וגורמים נוספים במשק, נפעל כדי להביא פתרון הולם שמעניק רשת ביטחון לעובדים ומחזק את הכלכלה הישראלית״.

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ: ״יו"ר ההסתדרות ואני מחויבים לאתגר המרכזי של המשק הישראלי שהוא צמצום האבטלה והחזרת הציבור לתעסוקה מלאה ככל האפשר. יחד עם כל הגורמים במשק אנו בטוחים שהגיע הזמן להחיל את המודל הגרמני לצד הרחבת הכלים והתקציבים לעידוד ותמרוץ תעסוקה ופיתוח מקומות עבודה".