שר הבריאות, יולי אדלשטיין, אמר היום (שלישי) כי ההגבלות הקיימות בסופי השבוע אינן משרתות את המאבק בקורונה, וכי קבינט הקורונה יתכנס מחר (רביעי) לדיון מחודש בהגבלות. אדלשטיין, שדיבר בתדרוך עיתונאים בבית החולים וולפסון בחולון, אמר כי "נשתדל שההגבלות יהיו כמה שיותר אחידות".

אדלשטיין אמר: "אין 'חצי בהריון'. היו כמה מחשבות על סגר בסופי שבוע, ונשארו מזה כמה הגבלות על המסחר. אין הגיון בזה, וחוץ מלהפריע לציבור זה לא עושה כלום". הכוונה המקורית של הממשלה היתה לסגור בסופי שבוע את הקניונים, החנויות (להוציא חנויות המוכרות מצרכים חיוניים), המספרות. המסעדות, הברים והפאבים, וכן חופי הים והספריות. בסופו של דבר חלק מההגבלות בוטלו על ידי הכנסת, וכיום נותרה בתוקף סגירת קניונים, חנויות, מספרות וספריות בלבד.

בנוסף ציין אדלשטיין כי היום יועברו לבתי החולים מספרי התקנים של רופאים, אחיות ועובדים פרא-רפואיים שיוכלו לקלוט באופן מיידי, מתוך ההקצאות שסוכמו בין משרדי הבריאות והאוצר ובתיאום עם הסתדרות האחיות. לאחר שביתת האחיות סוכם שלמערכת הבריאות ייקלטו באופן מיידי 2,000 אחיות, 400 רופאים (250 באופן מיידי) ו-700 עובדים פרא-רפואיים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר