"מאחורי 16 שנים של צילומי עיתונות והרבה מלחמות", כותב הצלם בילאל ג'אוויש, "אני יכול להגיד שלא ראיתי מעולם את מה שראיתי היום באזור אשרפיה, במיוחד מול בית חולים "רום",  וזה, את הגיבורה שעטפה שלושה תינוקות כשהיא מוקפת עשרות גופות ופצועים".

צילומים רבים כמו זה של ג'אוויש, מתפרסמים ברשתות החברתיות ביומיים האחרונים. משפחות הנעדרים מפרסמות את התמונות והשמות של הקרובים שנעדרים תחת הריסות מה שהיה הנמל של ביירות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

.احد الصحفيين يقول : 16سنة من التصوير الصحفي والكثير من الحروب. استطيع ان اقول لم أرى كالذي رأيته اليوم في حي الاشرفية,…

פורסם על ידי ‏Hormiga – عالم من الفرص‏ ב- יום רביעי, 5 באוגוסט 2020

 

הראשונים לגשת לנמל לאחר הפיצוץ הראשון היו כוחות ההצלה והכיבוי. רבים מהם מצאו את מותם כמה דקות לאחר מכן, עם הפיצוץ השני.

אחד הכבאים הללו היה ראלף, כבאי מתנדב שהוקפץ לאזור הפיצוץ וככל הנראה נספה בפיצוצי המשנה. משפחתו של ראלף מחפשת אותו, מבקשת בטוויטר ובפייסבוק מידע על מקום הימצאו. הבלגן שורר בכל מקום והמשפחות לא מקבלות מידע על קרוביהן. גם רשת החשמל קרסה ולכן אין קליטה סלולרית באזור הנפגע והמשפחות נותרו חסרות אונים.

הרשת מציגה את המצב המורכב שתושבי לבנון מצויים בהם, כמו האשה שיושבת בביתה ההרוס, סביבה שברי זכוכיות והיא מנגנת בפסנתר את שירו של המשורר הסקוטי רוברט ברנס "זמנים עוברים".

נדרש סיוע מהעולם

גופים אזרחיים החלו פונים דרך הרשת לעולם ומבקשים סיוע. הצלב האדום הלבנוני פרסם בטוויטר קריאה לאזרחי לבנון להגיע ולתרום דם כדי לסייע בטיפול בפצועים הרבים, יחד עם רשימה של תחנות בהם ניתן לעשות זאת.

 

אנשים מרחבי העולם נענים לקריאות והצעות קונקרטיות זורמות ללבנון. אזרחים מתוניסיה מסוריה ואפילו מעזה מציעים מקום למחוסרי הבית החדשים.