‎ועדת החינוך בכנסת הגישה היום (חמישי) מכתב דחוף ליו"ר הכנסת, יריב לוין, בדרישה שיחייב את שר החינוך, יואב גלנט, להתייצב בוועדת החינוך בשבוע הבא. המכתב נכתב לאחר שגלנט וצמרת המשרד, החליטו להחרים את כינוס הוועדה שנערך אתמול, שם דנו בבעיות ביישום המתווה של פתיחת שנת הלימודים שאושר על-ידי הממשלה ביום ראשון האחרון.

"כאיש חינוך, אני וחברי הוועדה לא נוכל לאפשר את ביזוי כבודה של הכנסת ואת הפגיעה בשקיפות ובאמון הציבור", כתב יו"ר ועדת החינוך, חבר הכנסת רם שפע (כחול-לבן). חברי ועדת החינוך ציינו שהתנהגות הפסולה של השר הינה תקדימית ועוברת על תקנון הכנסת המחייב נציגי ציבור אשר פועלם רלוונטי לנושאי הפיקוח והבקרה של הוועדות, להתייצב לדיונים. "כולם רוצים את טובת מערכת החינוך ועובדים על מנת להוריד את אי-הוודאות לקראת פתיחת שנת הלימודים. השר בחר להורות לכל בכירי משרדו שלא להתייצב גם כן, וכינס באותה שעה דיון פנימי במשרד במקום בכנסת למול הציבור", כתב שפע. על-פי ועדת החינוך, במשרד החינוך הצהירו שהוועדה סירבה לנהל דיון ענייני על קביעת מועד חדש ותכני הדיון ועל כן לא יכלו להשתתף.

הוועדה החליטה לקיים את הדיון גם ללא נוכחות 12 נציגי המשרד והשר והתייחסה לשלל הבעיות בפתיחת שנת הלימודים וביניהן: מחסור בכוח אדם, הדרישה להרחבת תכנית הקפסולות לכיתות ה'-ו', ביטחון ובריאות צוותי החינוך, מחסור בתשתיות טכנולוגיות והחשש מביטולן הצפוי של תכניות סל תרבות, תכנית קרב, תכנית הילה ועוד.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר