עם 10.2% אבטלה, ומיליונים שלא זוכים לדמי אבטלה, הניסיונות להגיע להסכם בין שתי המפלגות בארה"ב בנוגע לסבב השני של הסיוע הממשלתי נכשלו והגיעו לפיצוץ הלילה.

המפלגה הדמוקרטית, ששולטת בבית הנבחרים, דוחפת לחבילת סיוע נוספת בהיקף של 3.5 טריליון דולר, ולעומת זאת המפלגה הרפובליקנית השולטת בסנאט דוחפת לחבילת סיוע בהיקף של טריליון דולר בלבד. עד כה לא הושגה פשרה בין הצדדים.

הבעיה הגדולה עם התיקו הפוליטי היא העובדה שבשבוע שעבר פגו תוקפם של צעדי הסיוע המיוחד שנכללו תחת התכנית הכלכלית שהוצגה במרץ.  עד לאישורם של צעדי סיוע חדשים, הממשלה הפדרלית בארה"ב הפסיקה את הסיוע שנתנה עד כה למי שנפגעו ממשבר הקורונה. החשש בארה"ב הוא מפני משבר הומניטרי שבו למילוני מובטלי הקורונה אין יכולת לעמוד בתשלומים בסיסיים על מזון ושכר דירה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אחד הצעדים המשמעותיים ביותר במסגרת התכנית הכלכלית הראשונה היה תוספת של 600 דולר בשבוע לדמי האבטלה, שמומנו על ידי הממשלה הפדרלית. מדובר בצעד קריטי לעשרות מיליוני משפחות אמריקאיות שהכנסתם נפגעה כתוצאה ממגפת הקורונה. ביום שישי האחרון פג תוקפו של התוספת המיוחדת, ומאז למעשה אותם מובטלים אינם מקבלים סיוע נוסף מהממשלה.

סעיף נוסף בתכנית הסיוע הכלכלי שפג תוקפו בשבוע שעבר הם הגרייס (דחייה בתשלום) שניתן לשוכרי דירות על תשלום שכר הדירה. כעת שפגו אותם הסעיפים נמצאים רבים מ-108 מיליון האמריקאים שחיים בשכירות בסכנה של אי עמידה בתשלומים ובכך שבעלי הבתים יפנו אותם מדירותיהם. מומחים אמריקאים הזהירו מפני "מפולת" ו"צונאמי" של פינויים, כשבתרחיש בו לא יוחזר הגרייס במסגרת תכנית כלכלית חדשה, מיליוני אמריקאים עלולים למצוא את עצמם ללא קורת גג.