קבינט הקורונה שהתכנס היום (ראשון) הסתיים בפיצוץ, וזאת לאחר שתכנית שהציג שר הכלכלה עמיר פרץ הציתה שוב את הוויכוח בין פרץ ושר הביטחון בני גנץ, לבין שר האוצר ישראל כ"ץ וראש הממשלה בנימין נתניהו, על תקציב המדינה הבא. בדיון שהתלקח הטיח גנץ בנתניהו: "מהיום הראשון אתם לא עומדים בהסכמים".

בדיון ביקש השר פרץ לאשר מתווה סיוע לעסקים בערים האדומות, בגובה 15% מהמחזור. בנוסף ביקש השר להכין מענה למצב שהולך להיווצר בעקבות פסיקת בג”צ, שקבע כי מעסיקים צריכים להפסיק לשלם לעובדים את דמי המחלה לתקופת הבידוד.

שר האוצר ישראל כ"ץ התנגד ודרש להצביע על מתווה ההאצה שרצה להביא לישיבת הממשלה הבוקר: "תאשר להביא מיד לאישור הממשלה את תכנית הסיוע לציבורים נזקקים ולהאצת תשתיות במשק בסך 8.5 מיליארד ש״ח, אותה אישרנו בממשלה והעברנו בחקיקה בכנסת. פרטי התכנית סוכמו עם נציגיך ואין שום סיבה לעכב אותם ולפגוע בציבורים נרחבים".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

פרץ אמר בתגובה: “החלוקה שבה אתם מחלקים ואנחנו רק מגבילים צריכה להיפסק. אנחנו שותפים מלאים לחלוקה ולא רק להגבלות. אני מציע שתעמדו בהסכמים הקואליציוניים, תאשרו תקציב דו שנתי שייתן ודאות כלכלית, ציבורית ופוליטית במקום לעשות פוליטיקה.”

לפי דיווחים במספר כלי תקשורת, בתגובה לוויכוח שהתפתח אמר גנץ: "מהיום הראשון אתם פשוט לא עומדים בהסכמים. חתמנו על הסכם לתקציב דו-שנתי. איך אתם חותמים על הסכמים ואז עובדים על תקציב חד-שנתי? מלכתחילה עבדתם על תקציב חד-שנתי".

נתניהו עקץ את יו"ר כחול לבן בפייסבוק: "גנץ, אזרחי ישראל לפני הכל – תאשר את התקציב עוד היום!"

התכנית של פרץ מציעה פיצוי בגובה 15% מהמחזור לעסקים בערים שייסגרו בתכנית הרמזור, על בסיס המחזור של שנה שעברה. הרעיון עלה לדיון בעבר, ואף זכה לתמיכה כללית מצד ראש הממשלה, שאף ביקש מכ"ץ לגבש מתווה ברוח דומה. נושא זה לא היה על סדר יומו של הקבינט.

הבוקר בוטלה ישיבת הממשלה השבועית, מה שמסמן נקודת שפל חדשה במערכת היחסים בקואליציה. אם לא תושג הסכמה על התקציב, ב-25 באוגוסט תפוזר הכנסת.