המוסד לביטוח לאומי עדכן כי במהלך סוף השבוע הופקדו המעקים ליותר מ-1.6 מיליון אזרחים בני 18 ומעלה. היום (ראשון) הביטוח הלאומי יפקיד לעוד כ-2.5 מיליון אזרחים את 'המענק לכל אזרח'. לפי הודעת הביטוח הלאומי, סך הכול מאז יום ראשון ה-2 באוגוסט הופקדו המענקים עבור כ-8.2 מיליון תושבים (הילדים והבוגרים) בסכום כולל של כ-5.9 מילארד שקלים.

עו"ד מאיר שפיגלר מנכ"ל הביטוח הלאומי (צילום: מיכל פתאל)

למעלה מ-2 מיליון אזרחים נכנסו אל מערכות הביטוח הלאומי ובדקו את חשבונות הבנק שלהם, 471,241 מתוכם, שינו את חשבונם. אם זאת, נותרו כ-800 אלף אזרחים שעדיין לא הופקדו להם המענקים, שחלקם הגדול עדיין לא אימת את חשבונות הבנק בביטוח הלאומי. מתוכם כ-500 אלף חשבונות בנק שעדיין לא אותרו, 50% מתוכם הם מהישובים היהודים, כ-25.5% יישובים מעורבים וכ-22% מהישובים הלא יהודים.

בשבוע שעבר, הערים בהן מספר חשבונות הבנקים החסרים היו: ירושלים, תל –אביב, חיפה, פתח – תקווה, אשדוד ונתניה. כיום, הערים בהן מספר חשבונות הבנק החסרים הם: ירושלים, תל אביב, חיפה, בני –ברק ואשדוד.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

קבוצת הגילאים המשמעותית ביותר שלה חסרים חשבונות הבנק הם גילאי 18-21, שהם כ-184,000 אלף אזרחים המהווים כ-36% אחוזים מכ-500 אלף חשבונות שעדין לא אומתו. קבוצת הגילאים הבאה היא בני ה-51-70, שהם מהווים כ-99,000 אלף אזרחים – 19% מתוך כלל החשבונות הלא מאומתים.

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי: "אנו ממשיכים להעביר את המענקים המיוחדים לאזרחי ישראל בכלל ולשכבות החלשות בפרט במרץ רב. החשיבות של מענקים אלו עבור הקשישים, הנכים ונפגעי המשבר היא קריטית בעת הזו ואמשיך להיאבק עבורם בכל הכוח".

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי: "ברגע שהביטוח הלאומי 'נקרא אל הדגל', הוא עובד מסביב לשעון על מנת לעמוד במשימה שהוצבה בפניו. בפחות משבועיים הצלחנו להעביר כ-90% מהמענקים אל תושבי ישראל ומבחינתנו זו בשורה גדולה. אני קורא למי שלא יראה את הכסף ‪עד מחר‬ בחשבון הבנק שלו, להיכנס אל מערכות הביטוח הלאומי ולוודא כי חשבון הבנק שלו מעודכן אצלנו, לא ננוח עד שאחרון האזרחים יקבל מהביטוח הלאומי את המענק לו הוא זכאי".