עובד כבן 33 נהרג הבוקר (ראשון) לאחר שנפל מגג בגובה כ-6 מטרים במהלך עבודות התקנת פאנלים סולריים בחוות סוסים ליד מושב בצרה. העבודות בוצעו על-ידי חברת אורמש אנרגיה סולארית. זהו העובד ה-29 שנהרג במקום עבודתו מאז תחילת השנה, והשלישי שנהרג במהלך עבודות להתקנת פאנלים סולאריים.

ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי מינהל הבטיחות אסר על המשך הפעילות במקום עד שלא יינקטו צעדים של ניתוח האירוע והפקת לקחים, מינוי ממונה בטיחות והדרכה חוזרת לעובדים.

חובש רפואת חירום במד״א ג׳ורג׳ חאיכ ופראמדיק מד״א יועד פרץ סיפרו: ״כשהגענו למקום ראינו את הפועל שכוב בסמוך לאתר הבניה כשהוא בהכרה וסובל מחבלה בראשו. יחד עם צוות ממרפאה סמוכה הענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות, עצירת דימומים וקיבועים ופינינו אותו לחבירה עם מסוק מד״א שמפנה אותו לביה״ח במצב קשה".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"פציעתם ומותם של עובדים במהלך התקנת פנלים סולאריים על גגות מפעלים או מבנים חקלאיים הפכה להיות עניין נפוץ" מסרה הדס תגרי מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין. "זהו העובד השלישי שנהרג בנסיבות אלה מתחילת השנה, וגם בשנה שעברה התרחשו שתי תאונות קטלניות כתוצאה מנפילה מקצות הגגות התלולים או דרך גגות אסבסט או אסכורית שבירים של מבנים אלה במהלך התקנת הפאנלים".

לדבריה נדרשת הגברת אמצעי האכיפה על עבודות ממן זה מצד משרד העבודה, לצד הגברת המודעות בקרב בעלי המבנים ומנהלי חברות האנרגיה הסולרית, לסכנה הרבה שבביצוע עבודות אלו, ולנקיטת אמצעי בטיחות מתאימים שימנעו היפגעותם של עובדים. מאוחר יותר היום נפל עובד כבן 48 מגובה באתר בניה במע'אר, ופונה במצב קשה עם חבלת ראש לבית החולים רמב"ם. ביום שלישי בשבוע שעבר נהרג זיאד סלימאן ז"ל שנפל מגובה באתר בנייה של חברת רמי חסון בחדרה.​

חברת אורמש אחזקות: "החברה מביעה צער עמוק על התאונה הקטלנית שארעה הבוקר. אם כי חשוב להבהיר שמדובר בעובד השייך לחברת 'אינסוף אנרגיה' המבצעת עם הפרויקט בפועל ולא בעובד של 'אורמש אחזקות' היזמית".